Informacje

Xbox One X radzi sobie świetnie w USA

... Katarzyna Dąbkowska

W Japonii jak zwykle – marnie.

Xbox One X radzi sobie świetnie w USA - obrazek 1

Xbox One X w końcu trafił na rynek. Konsolę bez problemu można zakupić na polskim rynku. W Japonii również jest dostępny od ręki. W Kraju Kwitnącej Wiśni od dnia premiery do 12 listopada rozeszło się jedynie 1639 egzemplarzy tej konsoli. Wynik nie powinien jednak dziwić, ponieważ w Japonii sprzęty growe Microsoftu nie sprzedają się tak jak te od Nintendo czy Sony. W Stanach Zjednoczonych Xbox One X radzi sobie za to znakomicie.

GameStop podczas rozmów z inwestorami przyznał, że Xbox One X będzie napędzał zyski w sklepie. Powód? Dotychczas sprzedawał się znakomicie. W ciągu dwóch dni od premiery cały nakład zniknął ze sklepowych półek, a wszystkie dostawy rozchodzą się w mgnieniu oka. Tony Bartel z GameStopu powiedział, że aktualnie zapotrzebowanie na X w Stanach Zjednoczonych jest wysokie, więc podczas okresu świątecznego towaru może brakować na półkach.

Bartel ujawnił również, że jego firma jest bardzo zadowolona ze sprzedaży Call of Duty: WWII. Jak twierdzi – gra sprzedaje się o 64% lepiej niż Infinite Warfare. Świetnie radzi sobie również Destiny 2.

Przypomnijmy, że Xbox One X trafił na rynek 7 listopada. Microsoft jest zachwycony sprzedażą nowej konsoli.

Xbox One X radzi sobie świetnie w USA - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?