Informacje

Cyberpunk 2077 na kolejnym etapie procesu deweloperskiego

... LM

Jest szansa, że w 2018 roku poznamy planowaną datę premiery gry.

Cyberpunk 2077 na kolejnym etapie procesu deweloperskiego - obrazek 1

Adam Kiciński – prezes CD Projektu – w wywiadzie dla serwisu Puls Biznesu ujawnił kilka istotnych informacji dotyczących najnowszej produkcji studia CD Projekt RED – gry Cyberpunk 2077. Okazuje się, że mimo zmian kadrowych na ważnych stanowiskach dla rozwoju gry RED-om udało się zamknąć bardzo ważny etap procesu deweloperskiego gry. Kiciński wyjaśnia, że twórcy nie napotkali żadnych przeszkód, a kolejne zadania realizowane są zgodnie z harmonogramem. Jednocześnie ujawnił, że udało się ukończyć wstępną wersję silnika gry, która działa bez zarzutu. Ten oczywiście będzie nieustannie rozwijany, modernizowany i modyfikowany, aż do późnego etapu produkcji, by dostosować go do wymogów gry i możliwości sprzętu dostępnego na rynku. Zapytany o datę premiery Cyberpunk 2077 Adam Kiciński zaznaczył jedynie, że na pewno nie poznamy jej przed końcem tego roku, ale jest szansa, że wstępne informacje poznamy w ciągu 2018 roku. Ostatecznie Cyberpunk 2077 będzie ambitniejszy i droższy od Wiedźmina 3, a twórcy liczą na znacznie wyższy potencjał sprzedażowy. Na koniec wywiadu prezes CD Projektu odniósł się do polityki kadrowej firmy i wyjaśnił, że deweloperzy są odpowiednio nagradzani za swoją pracę, a włodarze studia dokładają wszelkich starań, żeby CD Projet RED było miejscem przyjaznym pracownikom.

Cyberpunk 2077 to RPG z otwartym światem, którego założenia oparte są na papierowym systemie RPG Cyberpunk, którego autorem jest Mike Pondsmith. Tytuł prawdopodobnie trafi na najważniejsze platformy sprzętowe, ale data premiery gry wciąż pozostaje tajemnicą.

Cyberpunk 2077 na kolejnym etapie procesu deweloperskiego - obrazek 2

Najnowsze

Warface - szybki sukces na PS4

0
Patryk Purczyński

W ubiegłym tygodniu strzelanka Warface stała się dostępna na PS4. Mimo, że gra ma już swoje lata, nie umknęła uwadze właścicieli konsoli Sony.

Czytaj dalej 
Lubisz nas?