Informacje

Deiland - gra inspirowana Stardew Valley sfinansowana na Kickstarterze

... Małgorzata Trzyna

W grze wcielamy się w chłopca imieniem Arco, który zostaje wysłany na najmniejszą planetę we wszechświecie.

Deiland to przygodowe RPG, inspirowane takimi tytułami, jak Final Fantasy, Dragon Quest, Stardew Valley i Harvest Moon, nawiązujące także do Małego Księcia Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Gdy wszechświat był jeszcze młody, istniały niewielkie, magiczne planety, na które wysłano dzieci z zadaniem odnalezienia Magicznych Kryształów. W grze kierujemy Arco, najmłodszym chłopcem, który trafia na najmniejszy z globów.

Nasze zadanie polega na dbaniu o planetę i rozwijaniu jej wedle uznania. Dzięki różnego rodzaju drzewom i innym roślinom nasz mały dom będzie unikatowym miejscem. W grze znajdzie się 12 postaci, 100 zadań do wykonania, ponad 120 przedmiotów, mechaniki typu farma, rzemiosło, wznoszenie budynków (domek, warsztat, kuchnia, laboratorium), przygotowywanie małych konstrukcji (studnie, płoty, ogniska) czy walka. Podobnie jak w grach survivalowych, będziemy musieli uważać na głód i zmęczenie. Twórcy zadbali też o cykl dnia i nocy, różne warunki pogodowe i inne zdarzenia typu deszcz meteorytów. W grze odwiedzimy także inne planety, gdzie za wykonanie specjalnych zadań zdobędziemy przedmioty, których sami nie potrafimy stworzyć.

Deiland ma być spokojną grą, z bardzo starannie dopracowaną grafiką i interesującą opowieścią. Tytuł ten trafi na PC i PS4 (warto zaznaczyć, że nie będzie to port z urządzeń mobilnych), a wstępnie datę premiery wyznaczono na czerwiec 2018. Więcej informacji o można znaleźć na oficjalnej stronie gry oraz na stronie Kickstarter. Gra jest objęta programami Square Enix Collective oraz PlayStation Talents.

Deiland - gra inspirowana Stardew Valley sfinansowana na Kickstarterze - obrazek 1

Najnowsze
Lubisz nas?