Informacje

"Grupa uderzeniowa" będzie tępić złe zachowanie w Overwatchu

...

Zaostrzenie kar za złe zachowanie ma być jednym ze sposobów poradzenia sobie z uciążliwym zachowaniem użytkowników Overwatcha - ale nie jedynym.

"Grupa uderzeniowa" będzie tępić złe zachowanie w Overwatchu - obrazek 1

Blizzard jest na tyle zdeterminowany by wyplenić złe zachowanie graczy z Overwatcha, że utworzył specjalną grupę uderzeniową. Wspominał o tym Jeff Kaplan podczas jednego z wywiadów udzielonych podczas Blizzconu. Wspomniany zespół współtworzą projektanci, osoby ze wsparcia, analitycy i grupa "Risk" odpowiedzialna za zwalczanie oszukiwania i hakowania. Obecnie opracowuje on szereg krótko-, średnio- i długoterminowych planów działania.

- Zaczynamy skłaniać się coraz mniej ku wyciszaniu, a coraz bardziej ku zawieszeniom. Jeśli jakieś osoby postępują źle, wyciszanie ich może czasami przekonywać je do rzeczy takich jak porzucanie meczów i wylewania żali w inny sposób. Jeśli będziesz nadal źle się zachowywał, permanentnie opuścisz grę - tłumaczył reżyser Overwatcha.

Walka z negatywnymi zjawiskami i zachowaniami graczy w sieciowej strzelance Blizzarda trwa od długiego czasu, a z każdym miesiącem przedstawiciele firmy coraz głośniej mówią o tym, że nie ustąpią póki nie zaprowadzą w Overwatchu porządku. Oby na deklaracjach się nie skończyło.

"Grupa uderzeniowa" będzie tępić złe zachowanie w Overwatchu - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?