Znane z gier planszowych i karcianek Fantasy Flight tworzy oddział dedykowany grom wideo

Małgorzata Trzyna
2017/10/29 17:18
0
0

Fantasy Flight Interactive skupi się przede wszystkim na platformie PC.

Znane z gier planszowych i karcianek Fantasy Flight tworzy oddział dedykowany grom wideo

Fantasy Flight Games, znane z gier planszowych i karcianek, utworzyło nowy zespół - Fantasy Flight Interactive, dedykowany wyłącznie grom w formie cyfrowej. Będą one tworzone przede wszystkim z myślą o PC, ale nie tylko. Jak wyjaśnił Christian T. Petersen, założyciel Fantasy Flight Games i szef Asmodee North America, ekipa nie będzie zajmować się wyłącznie bezpośrednim przenoszeniem gier planszowych na platformę cyfrową, ale też przygotowywaniem zupełnie nowych doświadczeń:

- Nie stworzyliśmy nowej firmy wyłącznie po to, by tworzyć cyfrowe adaptacje gier planszowych. Mamy przed oczami znacznie większy obraz, doświadczenia, które możemy zaoferować fanom na nowych platformach, możliwość rozwoju w różnych kierunkach.

GramTV przedstawia:

Na czele Fantasy Flight Interactive stanie Tim Gerritsen, który uprzednio pracował w Irrational Games i Human Head, zajmując się takimi tytułami, jak BioShock Infinite, Prey (starsze, nie z 2017 roku) i Rune.

Na razie nie ogłoszono, co będzie pierwszą pecetową grą Fantasy Flight Interactive, niemniej zespół pracuje nad kilkoma projektami. Część z nich trafi na Steam w niezbyt odległej przyszłości. Fantasy Flight Games nadal będzie tworzyć hybrydy planszówek z grami cyfrowymi.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!