Informacje

Wojna o planetę małp - twórcy gry na podstawie filmu pozywają Fox

... Katarzyna Dąbkowska

Snail twierdzi, że Fox nie pomagał im zgodnie z umową.

Wojna o planetę małp - twórcy gry na podstawie filmu pozywają Fox - obrazek 1

Film Wojna o planetę małp miał doczekać się swojej growej adaptacji. I wszystko było na dobrej drodze, ale deweloper, który wykupił licencję w celu stworzenia produkcji podał Fox Entertainment do sądu. Powód? Jak twierdzą przedstawiciele Suzhou Snail Digital Technology, Fox jest odpowiedzialny za opóźnienia w premierze produkcji.

Jak można przeczytać w pozwie, firma Suzhou Snail Digital Technology zgodziła się zapłacić Fox Entertainment z wyprzedzeniem 2,5 miliona dolarów za prawa do opracowywania i wydawania gier opartych na filmie Wojna o planetę małp wydanym w lipcu. W zamian Fox zgodził się również dostarczać niezbędne informacje i materiały z filmu. Jak twierdzi Snail, Fox nie robił tego zgodnie z umową, co spowodowało opóźnienie gry.

Przedstawiciele Snail stwierdzają w pozwie, że Fox wprawdzie dostarczył im wczesny scenariusz do filmu, ale pomimo wielokrotnych próśb chińska firma nie otrzymywała od nich innych materiałów koniecznych do produkcji. W efekcie wersja alfa w wielu aspektach nie spodobała się firmie Fox (stwierdzono między innymi, że jeden z bohaterów wygląda jak postać z Piratów z Karaibów), ale nie podało żadnych konkretów czy możliwości naprawy błędów, co doprowadziło do opóźnienia.

Snail chce zadośćuczynienia z powodu zachowań firmy Fox, która, w mniemaniu Snail im nie sprzyjała.

Wojna o planetę małp - twórcy gry na podstawie filmu pozywają Fox - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?