News

Left Alive z pierwszym zwiastunem i garścią konkretów

LM, 21.09.2017 11:05 1

Gra zmierza na PC i PlayStation 4. Premierę zaplanowano na rok 2018.

Podczas wtorkowej konferencji Sony firma Square Enix udostępniła krótką zajawkę swojego najnowszego projektu. Poza rzeczonym materiałem wideo i nazwiskami kilku osób zaangażowanych w projekt nie dowiedzieliśmy się wtedy jednak niczego konkretnego. Podczas własnej konferencji na Tokyo Game Show koncern udostępnił pierwszy zwiastun Left Alive, a także ujawnił nieco informacji dotyczących produkcji.

Left Alive to gra akcji z elementami walki o przetrwanie, której akcja rozgrywa się w postapokaliptycznym uniwersum Front Mission. Wydarzenia zaprezentowane w grze mają miejsce pomiędzy Front Mission 5 a Front Mission Evolved. W toku rozgrywki przeniesiemy się do ogarniętego działaniami wojennymi rosyjskiego miasta. Tam czeka na nasz szereg zamkniętych etapów, które będziemy mogli ukończyć na wiele sposobów. Mimo szeregu elementów, które pozwolą nam realizować grę wielokrotnie, wszystkie ścieżki prowadzą do wspólnego zakończenia, które może wyglądać nieco inaczej w zależności od podjętych przez nas decyzji.

W grze znajdziemy trzech protagonistów – na początku gra pozwoli się nam z nimi zapoznać i pokonać z nimi kilka etapów, a następnie będziemy mogli przełączać się pomiędzy bohaterami. Mechanika rozgrywki koncentruje się na walce o przetrwanie, z wykorzystaniem wyposażenia, które sami będziemy mogli stworzyć. Left Alive to w domyśle trzecioosobowa strzelanka, ale nie zabraknie w niej elementów skradankowych czy np. walki przy użyciu skradzionego Wanzera (mechy w uniwersum Front Mission).

Deweloperzy szacują, że na ten moment gra ukończona jest w połowie. Tytuł ukaże się na konsolach PlayStation 4 i komputerach osobistych 2018 roku.

najnowsze