Informacje

ARK: Survival Evolved otrzyma kolejny dodatek – ARK: Aberration

... LM

Rozszerzenie ukaże się w październiku na wszystkich dedykowanych platformach sprzętowych.

Studio Wildcard zapowiedziało najnowszy dodatek do ARK: Survival Evolved – sandboksowego symulatora przetrwania, który kilka dni temu opuścił usługę Steam Early Access i zadebiutował w finalnej wersji. Rozszerzenie zatytułowane ARK: Aberration ukaże się równocześnie na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One jeszcze w październiku. Warto zaznaczyć, że dodatek będzie wymagał do działania podstawowej wersji gry. W przeciwieństwie do podstawowej zawartości Aberration porzuci prehistoryczne realia na rzecz klimatów science fiction rodem z Avatara Jamesa Camerona.

Dodatek ARK: Aberration pozwoli nam udać się do porzuconej arki, którą zaprezentowano w podstawce. Tam czekają na nas nowe zagrożenia w postaci trzęsień ziemi, wycieków gazu czy radioaktywnego promieniowania. To ostatnie przyczyniło się do szeregu mutacji w lokalnej faunie i obdarzyło naszych potencjalnych przeciwników rozmaitymi właściwościami. Wraz z dodatkiem pojawi się około 50 nowych przedmiotów, które w większości służyć będą do walki z nowymi monstrami. Obok tego w dodatku pojawią się nowe komponenty do budowy schronień i typy surowców.

Wygląda na to, że po ubiegłorocznej aferze związanej z wydaniem rozszerzenia do nieukończonej jeszcze gry twórcy postanowili nieco wstrzymać się z kolejnymi zapowiedziami. Po Scorched Earth i Aberration ma nadejść jeszcze jeden dodatek, ale na razie nie znamy jego szczegółów.

Najnowsze
Lubisz nas?