Informacje

SEGA wyprodukuje Hokuto Ga Gotoku – grę akcji opartą na serii Fist of the North Star

... LM

Tytuł zadebiutuje na japońskim rynku w przyszłym roku.

Podczas wczorajszej konferencji Sega, tuż obok najnowszych doniesień związanych z serią Yakuza, zapowiedziała Hokuto Ga Gotoku – grową adaptację popularnej serii mangi i anime, która znana jest na zachodzie jako Fist of the North Star. Wydawca ujawnił, że formuła rozgrywki w Hokuto Ga Gotoku bazować będzie na rozwiązaniach znanych z serii Yakuza – twórcy umożliwią nam swobodną eksplorację rozbudowanego świata gry, który wypełniony będzie po brzegi rozmaitymi aktywnościami oraz misjami głównymi i pobocznymi. Istotnym elementem rozgrywki będzie system walki, który korzysta ze schematów zastosowanych w gangsterskiej serii, ale dostosowano go do komiksowego uniwersum. Podczas gry stawimy czoła potężnym bossom, ale będziemy musieli unicestwić też masę ich popleczników.

SEGA wyprodukuje Hokuto Ga Gotoku – grę akcji opartą na serii Fist of the North Star - obrazek 1

Akcja Hokuto Ga Gotoku koncentruje się wokół miasta Eden, które stanowi jedno z niewielu źródeł niewyczerpanych zasobów wody i energii elektrycznej w postapokaliptycznym świecie. Jako Kenshiro staniemy u bram miasta z nadzieją na odnalezienie kobiety o imieniu Yuria, czyli narzeczonej naszego protagonisty, którą ten uznał za zmarłą.

Tytuł zmierza na konsolę PlayStation 4, a jego japońska premiera nastąpi w przyszłym roku. Więcej informacji o projekcie poznamy na imprezie Tokyo Game Show, która odbędzie się za niespełna miesiąc.

Najnowsze
Lubisz nas?