Informacje

Zapowiedziano kolejne gry z serii Yakuza

... LM

Zarówno Yakuza Online, jak i projekt znany jako Shin Yakuza poprowadzą dalej wątki rozpoczęte w Yakuza 6: The Song of Life.

Firma Sega na wczorajszej specjalnej konferencji w tokijskim Akihabara UDX Theater poświęconej serii gangsterskich gier akcji – Yakuza – zapowiedziała trzy projekty związane z marką.

Pierwszym z nich jest remake drugiej odsłony cyklu – Yakuza 2, która zadebiutuje na japońskim rynku w grudniu tego roku pod tytułem Yakuza Kiwami 2. Więcej informacji o grze znajdziecie pod tym adresem. Jednocześnie zapowiedziano jeszcze dwie produkcje, które będą kontynuować wątki fabularne rozpoczęte w Yakuza 6: The Song of Life – Yakuza Online i Shin Yakuza (nazwa robocza).

Wspólnym mianownikiem obu produkcji będzie nowa postać w serii – czterdziestoletni Kasuga Ichiban. Obecnie wiemy też, że Yakuza Online trafi na komputery osobiste i systemy mobilne iOS i Android w modelu biznesowym free-to-play z opcjonalnymi mikrotransakcjami. Gra zadebiutuje w Japonii już w 2018 roku, ale nie wiemy, kiedy pojawi się na zachodnich rynkach. Z kolei projekt, który figuruje pod nazwą Shin Yakuza, może być bezpośrednią kontynuacją Yakuza 6: The Song of Life – nie ujawniono jeszcze żadnych szczegółów, ale pewne jest, że tytuł będzie znacznie bardziej rozbudowany od darmowej produkcji i ukaże się wyłącznie na konsoli.

Akcja gry ponownie przenosi nas do fikcyjnej tokijskiej dzielnicy Kamuchoro. Ta utraciła dawną świetność, a wpływy sprawujących nad nią kontrolę organizacji przestępczych zmalały w związku z intensywnymi działaniami policji i organizacji Omi Alliance. Jako Kasuga Ichiban spróbujemy przejąć kontrolę nad Kamuchoro.

Najnowsze
Lubisz nas?