News

Ujawniono remake Secret of Mana

LM, 25.08.2017 14:40 0

Tytuł ukaże się na PC, PlayStation 4 i PlayStation Vita w lutym 2018 roku.

Firma Square Enix zapowiedziała dzisiaj remake klasycznego RPG akcji – Secret of Mana, które zadebiutowało w 1993 roku na 16-bitowych konsolach SNES. Całkowicie odświeżona wersja gry zmierza na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4 i PlayStation Vita, a jej premiera nastąpi 15 lutego. Remake jednego z najpopularniejszych RPG akcji swoich czasów ukaże się równocześnie na wszystkich dedykowanych platformach sprzętowych.

Nowa wersja gry z pewnością zaoferuje nam trójwymiarową oprawę wizualną wykonaną w kreskówkowym stylu, a także szereg zmian w oprawie dźwiękowej produkcji – m.in. zdubbingowane linie dialogowe i powtórnie zaaranżowaną na potrzeby reamke'u muzykę z gry. Poza tym Secret of Mana porzuci przestarzałe mechanizmy rozgrywki i sterowanie, na rzecz takiego, które lepiej odpowiada standardom współczesnych konsol.

Secret of Mana to w rzeczywistości druga odsłona japońskiego cyklu Seiken Densetsu, który w Europie ukazał się pod tytułem Mystic Quest. Na potrzeby remak'u serię przemianowano, a jej pierwsza odnowiona odsłona zadebiutowała się w ubiegłym roku pod tytułem Adventures of Mana na konsoli PlayStation Vita i mobilnych systemach iOS i Android.

najnowsze