News

Final Fantasy XV otrzyma DLC powiązane z grą Assassin's Creed: Origins

LM, 25.08.2017 15:19 2

Specjalne wydarzenie w grze wystartuje w przyszłym tygodniu.

Firmy Square Enix i Ubisoft zapowiedziały dzisiaj, że wspólne wydanie darmowego DLC do Final Fantasy XV. Pakiet zawartości zatytułowany Festiwal Asasynów, który zagości w najnowszej odsłonie serii jRPR-ów, jak sama nazwa wskazuje, będzie tematycznie związany z grą Assassin's Creed: Origins, która trafi na rynek 27 października tego roku. Z tego tytułu w grze pojawią się nowe przedmioty, zadania i mechaniki rozgrywki powiązane z serią Ubisoftu.

Warto zaznaczyć, że samo wydarzenie rozpocznie się 31 sierpnia i potrwa do 31 stycznia 2018 roku. Jeśli chcecie załapać się na dodatkowy strój Mistrza Zakonu Asasynów, to przed 30 sierpnia musicie zdobyć w grze przedmiot o nazwie Dream Egg, który powiązany jest bezpośrednio z trwającym właśnie w grze festiwalem Chocobosów i Moogli. Możemy przypuszczać, że Ubisoft nie pozostanie dłużny i w nadchodzącej odsłonie serii Assassin's Creed pojawi się szereg odwołań do serii Final Fantasy, co sugeruje też grafika towarzysząca zapowiedzi współpracy obu firm.

Final Fantasy XV ukazało się do tej pory na konsolach PlayStation 4 i Xbox One, a w 2018 roku zadebiutuje także na PC.

najnowsze

Capcom wskrzesi uśpione marki

Sukcesy Devil May Cry 5 i remake’u Resident Evil 2 zachęciły Capcom do sięgnięcia wgłąb własnego portfolio i wyciągnięcia z niego tytułów mocno zakurzonych.