Zapowiedziano Deep Sky Derelicts – inspirowane grą Darkest Dungeon taktyczne RPG w klimacie science fiction

LM
2017/08/21 17:38
1
0

Tytuł trafi do Steam Early Access w październiku. Finalna wersja gry ukaże się w pierwszym kwartale 2018 roku.

Firma 1C zapowiedziała najnowszy projekt fińskiego studia Snowhound Games – osadzoną w realiach science fiction mieszankę taktycznego RPG z elementami karcianki i roguelike'a – Deep Sky Derelics. Produkcja zmierza wyłącznie na komputery osobiste i zadebiutuje w październiku w ramach usługi Steam Early Access. Finalna wersja gry ukaże się w pierwszym kwartale 2018 roku.

Akcja Deep Sky Derelics przenosi nas w przyszłość, gdzie ludzkość została podzielona na dwie klasy – cieszących się dobrobytem obywateli i wyrzutków, którzy każdego dnia walczą o przetrwanie. W tej dystopijnej rzeczywistości stajemy na czele oddziału złożonego z tych, którzy w życiu mieli zdecydowanie mniej szczęścia. W toku rozgrywki będziemy eksplorować wraki porzuconych w przestrzeni statków kosmicznych, zbierając środki, które pozwolą nam zakupić obywatelstwo i zmienić swoje życie.

Zapowiedziano Deep Sky Derelicts – inspirowane grą Darkest Dungeon taktyczne RPG w klimacie science fiction

GramTV przedstawia:

Twórcy nie kryją inspiracji wydaną w ubiegłym roku grą Darkest Dungeon – poszczególne lokacje będą generowane losowo, ale możemy spodziewać się w nich wielu zagrożeń (m.in. pułapek i potworów). Starcia rozgrywane będą w systemie turowym, gdzie poza umiejętnościami trzech zabranych na wyprawę najemników otrzymamy też do dyspozycji talię kart, których odpowiedni układ może nam znacznie ułatwić starcie. Zgodnie z założeniami gatunku RPG członkowie drużyny będą awansować dzięki zdobytym punktom doświadczenia, a zebrane wyposażenie i skarby posłużą nam do przygotowania kolejnej wyprawy. Poza kampanią fabularną twórcy zapowiedzieli także tryb areny, gdzie nasza drużyna będzie musiała stawiać czoła coraz groźniejszym przeciwnikom.

Jak zapewnia prezes studia Snowhound Games – Dmytro Zhovtobryukh, odpowiedzialna za tytuł ekipa ma jasną wizję gry i jej zawartości. Mimo tego twórcy chcą otworzyć proces deweloperski dla szerszej publiki w ramach Wczesnego Dostępu i zamierzają umieścić w grze najlepsze sugestie członków społeczności.

Komentarze
1
Usunięty
Usunięty
22/08/2017 00:19

Ciekawy zamysł wykorzystania komiksu do ataków ale jednak ogólny styl nie w moim guście