Informacje

BioWare ma już pomysły na Dragon Age 5

... Małgorzata Trzyna

Choć jeszcze oficjalnie nie zapowiedziano Dragon Age 4, BioWare nie ukrywa, że rozpoczęto prace nad grą.

BioWare ma już pomysły na Dragon Age 5 - obrazek 1
Dragon Age Inkwizycja

W maju dowiedzieliśmy się, że trwają prace nad scenariuszem kolejnej części Dragon Age, a główną linią fabularną zajmuje się Alexis Kennedy. Pod koniec czerwca BioWare ponownie wspomniało o nowej odsłonie serii - tym razem podkreślając, że prace nad Dragon Age uniemożliwiają równoczesne przygotowywanie Jade Empire 2. Okazuje się, że twórcy wybiegają myślami jeszcze dalej i mają już pomysły na "teoretyczną" piątą część.

Gdy jeden z fanów zapytał na Twitterze, czy ekipa wie, jak ma wyglądać zakończenie serii Dragon Age, czy po prostu stopniowo rozwija główny wątek, Mike Laidlaw przyznał, że nie ma obmyślonego zakończenia, natomiast plan "na najbliższe dwie gry" ciągle ewoluuje i nie ma sensu trzymać się sztywno założeń poczynionych 10 lat wcześniej.

- Mógłbym powiedzieć, co mogłoby wydarzyć się w teoretycznej, piątej części, gdyby powstała teoretyczna, czwarta część - napisał Laidlaw.

W Dragon Age: Inkwizycja mierzyliśmy się z antagonistą Koryfeuszem, który po raz pierwszy pojawił się w DLC Legacy do Dragon Age 2. W ostatnim DLC do Inkwizycji nie zamknięto pewnego wątku, możliwe więc, że zostanie on pociągnięty dalej w kolejnej odsłonie serii.

Najnowsze
Lubisz nas?