Informacje

Nubia kolejną nacją w Sid Meier's Civilization VI

... LM

A z nią specjalne jednostki, budynki, umiejętności i nowy scenariusz.

Studio Firaxis ogłosiło kolejne DLC do wydanej w październiku ubiegłego roku gry Sid Meier's Civilization VI. Tym razem do obszernej puli dostępnych w grze nacji dołączy Nubia, a na jej czele stanie kandake Amanitore – która nie tylko prowadziła swoją armię do boju, ale zadbała także o rozwój architektury, budując świątynie i zbiorniki retencyjne.

Specjalna umiejętność Nubii to Ta-Seti, która oferuje dodatkowe punkty produkcji, jeśli zdecydujemy się sformować jednostkę dystansową. Co więcej, walczące na dystans jednostki szybciej zyskują punkty doświadczenia. Dodatkowo kopalnie pozwolą zdobywać dodatkowe punkty produkcji, jeśli zbudujemy je na polach surowców strategicznych, a kopalnie wzniesione na dobrach luksusowych zapewnią nam dodatkowe złoto. Specjalna jednostka Nubii – łucznicy Pitati – pojawi się już w starożytności i zastąpi słabszych i wolniejszych odpowiedników. Z kolei Amanitore ma specjalny bonus do budowy dzielnic, który działa jeszcze lepiej, jeśli w pobliżu centrum miasta pojawi się specjalna budowla Nubii – piramidy. Te oferują m.in. dodatkowe punkty wiary.

W omawianym DLC tuż obok samej nacji znalazł się dedykowany jej scenariusz – Dary Nilu – w którym staniesz na czele Nubii lub Egiptu, które konkurują o kontrolę nad Nilem.

Najnowsze
Lubisz nas?