Felieton

Duża gra 2K Games w przyszłym roku fiskalnym. Borderlands 3? Nowy Bioshock?

Patryk Purczyński, 24 lipca 2017 19:06 0

Strauss Zelnick kusi nową grą 2K Games. Szczegółów nie ma, za to otworzyło się poletko do spekulacji.

- Chcemy zbudować stabilną grupę marek, by w każdym sezonie mieć świetną grupę premier - zapowiada Strauss Zelnick, prezes Take-Two. Wygląda na to, że w przyszłym roku fiskalnym firma wyda głośną, acz niezapowiedzianą jeszcze produkcję. - Oczywiście rok fiskalny 2019 będzie dla nas znacznie lepszy z uwagi na premierę Red Dead 2 i nowy duży tytuł od 2K - wspomina w jednym z wywiadów.

O co może chodzić? Najbardziej prawdopodobne wydaje się Borderlands 3, o którym swego czasu całkiem otwarcie wspominało Gearbox Software. Alternatywę może stanowić nowy Bioshock, ale trzeba pamiętać, że Ken Levine po wypuszczeniu Bioshock: Infinite zdecydował się na pracę w mniejszym gronie nad mniejszym projektem. Nie można też wykluczyć wprowadzenia na rynek nowej marki, ale czy Strauss Zelnick wypowiadałby się o grze z takiej kategorii z tak dużą śmiałością?

Minie jeszcze trochę czasu nim poznamy odpowiedzi na te pytania. Już teraz wiemy jednak, że jest na co czekać. Warto jeszcze zaznaczyć, że rok fiskalny 2019 obejmuje okres od kwietnia 2018 do końca marca 2019.

ESRB zaklasyfikowało Borderlands Game of the Year
Wiemy, kiedy zadebiutują kolejne epizody Life is Strange 2
Ujawniono listy wymagań sprzętowych dla Assassin's Creed III Remastered na PC
Znamy oficjalną datę premiery Control na PC, PlayStation 4 i Xboksa One
najnowsze