GTA - sprawa OpenIV wciąż się rozwija. Zobacz wideo, w którym Rockstar rozwala mody

Katarzyna Dąbkowska
2017/06/20 10:30

Wideo ma służyć jako przypomnienie o petycji.

GTA - sprawa OpenIV wciąż się rozwija. Zobacz wideo, w którym Rockstar rozwala mody

Nie tak dawno pisaliśmy, że Take-Two zgłosiło się do twórców programu OpenIV, pomagającego w organizacji i instalacji modów między innymi do GTA IV i GTA V, z żądaniem zamknięcia projektu po 10 latach jego działania. Oczywiście, OpenIV mogłoby zawalczyć o swoje prawa w sądzie, ale twórcy zdecydowali się nie drażnić lwa i poinformowali jedynie o zakończeniu wsparcia. Gracze jednak się zbuntowali, o czym pisaliśmy już wczoraj. Teraz jednak w sieci pojawił się ciekawy film przedstawiający, jak twórcy GTA pozbywają się kolejnych modów.

Przypomnijmy zatem, że gracze przygotowali specjalną petycję odnośnie ratowania OpenIV. Nowe wideo powstało właśnie po to, by rozgłosić jej istnienie. Aktualnie podpisało ją ponad 58 tysięcy osób. Film przedstawia, jak Rockstar kolejno pozbywa się modów. Padają między innymi Myszka Miki, Hulk czy Flash. Zobaczcie sami:

GramTV przedstawia:

Komentarze
4
Illidian_Stormrage
Gramowicz
23/06/2017 02:28

Gry im będą umierać po 2-3 latach kiedy taki Morrowind będzie trwał po 15 latach od premiery a oni będą sobie zadawać pytanie czemu ich gra upadła 2-3 lata po premierze;/.

Mam nadzieję że zmienią decyzję.

Cygi
Gramowicz
21/06/2017 13:38
3 godziny temu, KadwaO napisał:

Jak dla mnie takie produkcje jak GTA i Skyrim właśnie, żyją dzięki modom, to dzięki nim nie wyrzucamy gry po około 30 h zabawy jak już wszystko skończymy, tylko gramy dalej.

Na tym właśnie polega "problem" wg T2/R*. Gracze robią sobie mody => zostają w trybie single player => nie przechodzą do trybu online => mniejsze szanse na zakup Scam Shark Cards przez graczy. A, także to, że OpenIV pozwalał na przejrzenie plików, które miały być odblokowane w późniejszym terminie i to, że można przenieść różne rzeczy z online do SP (np. pojazdy na wyłączność dla online).

KadwaO
Gramowicz
21/06/2017 10:25

Jak dla mnie takie produkcje jak GTA i Skyrim właśnie, żyją dzięki modom, to dzięki nim nie wyrzucamy gry po około 30 h zabawy jak już wszystko skończymy, tylko gramy dalej. Dodatkowo mody mogą nam zagwarantować sawartość, której twórcy nigdy nie dodadzą, gdzyż nie mają praw do innych marek czy ogranicza ich poprawność polityczna.

MisticGohan_MODED
Gramowicz
20/06/2017 16:17

"Nobody who plays PC games wants mods. They want carefully selected "mods" made by the people who made the game, which can then be sold for much more than they are actually worth." - Take Two Interactive and Todd Howard, 2017.

Szkoda że w tej braży jest coraz więcj takich ludzi.