E3 2017: Microsoft "dumny" z ceny Xboksa One X. Patchter: - jest za wysoka

Patryk Purczyński
2017/06/12 09:31

Punkty widzenia prominentów Microsoftu i analityka Michaela Pachtera w sprawie ceny Xboksa One X ani trochę się nie pokrywają.

E3 2017: Microsoft

Xbox One X (dotychczas znany jako Project Scorpio) kosztować będzie 499 dolarów - zdradził Microsoft. Szef działu marketingu Aaron Greenberg wyznał, że jest dumny z przyjętego progu cenowego. Podkreślił, że model był projektowany jako produkt premium i przypomniał, że jest to najmocniejsza konsola na rynku. - Jest to towar dla ludzi, którzy chcą mieć najlepszą konsolę do grania jaka kiedykolwiek istniała - stwierdził.

Greenberg oznajmił ponadto, że 43-procentowa przewaga w wydajności grafiki nad najbliższym konkurentem i 60-procentowy przeskok w ilości pamięci jest "wielkim przeskokiem". - Nigdy nie było takiej mocy i działania za tak niewiarygodną cenę - dodał. Z jego stanowiskiem nie zgadza się jednak Michael Pachter. Według analityka Wedbush Morgan Securities 500 dolarów to cena jak za konsolę nowej generacji, tymczasem Xbox One X, o czym otwarcie mówili sami przedstawiciele Microsoftu, nie wpisuje się w tę kategorię.

- Cena jest za wysoka. Nie jest zbyt wysoka jak na to co dostajemy, jest zbyt wysoka na portfela konsumenta. Jesteśmy w czwartym roku bieżącego cyklu, konsole na tym etapie powinny kosztować 150 dolarów - powiedział Pachter. Jego zdaniem Microsoft trafiłby w dziesiątkę, gdyby Xbox One X kosztował 299 dolarów. Kwota o 100 dolarów wyższa byłaby dla klientów trudna do zniesienia, ale jednak do przełknięcia.

GramTV przedstawia:

Analityk zwrócił uwagę na fakt, że za cenę Xboksa One X można się wyposażyć w Xboksa One S i PlayStation 4. Jak stwierdził, on sam mając do wydania 500 dolarów zdecydowałby się na zakup tego drugiego zestawu. Właśnie z uwagi na wysoką cenę Pachter nie jest przekonany co do pomyślnych wyników sprzedaży nowo zaprezentowanej konsoli. Według niego model oznaczony literą X nie będzie stanowił nawet 20 proc. wszystkich sprzedanych w przyszłym rokuXboksów One.

Przedstawiciel Wedbush Morgan Securities zwrócił również uwagę na fakt, że podyktowanie przez Microsoft takiej ceny za Xboksa One X nie wymusza na Sony obniżki ceny swojego najmocniejszego produktu. - Gdyby konsola kosztowała 400 dolarów, jutro Sony odpowiedziałoby obniżeniem kwoty, jaką trzeba zapłacić za PS4 Pro - powiedział.

Nie jest jednak wykluczone, że japoński gigant i tak zdecyduje się na taki ruch. Wszystkiego dowiemy się po 3.00 w nocy - właśnie o tej godzinie rozpocznie się bowiem konferencja Sony.

Komentarze
12
Usunięty
Usunięty
12/06/2017 17:22
14 minut temu, Stack_Black napisał:

 Dostali najslynniejsza marke na swiecie i ja zrabali

Ale czemu ja zrabali? Jakie to niby ich telefony maja wielkie wady?

15 minut temu, Stack_Black napisał:

chcieli na sile wcisnac windowsa w tel , a nikt tego nie chcial 

Ty nie chciales, wiec nikt nie chcial? Swietne podejscie do tematu.

15 minut temu, Stack_Black napisał:

 wiec probowali wykorzystać do tego ,,znajoma twarz" .

Nie probowali, tylko zrobili to. Nowe lumie to naprawde bardzo fajne telefony, miales z takim kiedys do czynienia, czy piszesz tak zeby tylko pisac?

Usunięty
Usunięty
12/06/2017 17:04

Czytaj troche bardziej z zrozumieniem. Dostali najslynniejsza marke na swiecie i ja zrabali , chcieli na sile wcisnac windowsa w tel , a nikt tego nie chcial , wiec probowali wykorzystać do tego ,,znajoma twarz" .

Usunięty
Usunięty
12/06/2017 16:07
30 minut temu, Stack_Black napisał:

TigerXP pod koniec zywotnosci nokia miala bardzo silna lumie ktora byla rozchwytywana , wiec micro odkupil juz rozdmuchana marke na caly swiat a i tak dali du*y , wiec twoja tajemnica jest malo przemyslana. 

Nokia zaczela sie sypac dlugo przed tym jak kupil ich micro, wydawali system na N9 i w dniu premiery zapowiedzieli ze nie beda go juz wspierac, konkurencja sie rozwijała, a nokia stała w miejscu, ponadto ich polityka finansowa bylo bardzo dziwna. Jeszcze przed tym jak micro ich kupil dochodziło do masowych zwolnien, wiec nie wiem jak mozna twierdziec ze microsoft zniszczyl nokie.
Trwa Wczytywanie