Sytuacja polityczna USA a Far Cry 5. "Nie wiedzieliśmy, że tak to będzie wyglądać"

Patryk Purczyński
2017/05/29 18:38
2
0

Far Cry 5 nie ma być politycznym manifestem - zapewnia Ubisoft. O swoich inspiracjach opowiada szef działu kreacji, Dan Hay.

Sytuacja polityczna USA a Far Cry 5.

Seria Far Cry nie stroni od wątków politycznych, pokazując zwykle szalonych dyktatorów w roli głównych antagonistów. Jej najnowsza część osadzona została w Stanach Zjednoczonych, gdzie sytuacja polityczna w ostatnich czasach nie należy do najspokojniejszych. - Prawda jest taka, że na początku produkcji nie wiedzieliśmy co się będzie działo w Ameryce - tłumaczy Dan Hay, dyrektor kreatywny i producent wykonawczy Far Cry 5.

- Wyobrażaliśmy sobie głównego bohatera jako kogoś wierzącego w rychłe nadejście końca świata. Pamiętam moment, w którym ta idea sie narodziła. Przechadzałem się ulicami Toronto i zobaczyłem faceta z wielką tablicą, na której wyryte było hasło w stylu "Koniec jest bliski". Pamiętam, że gdy patrzyłem na niego jakieś dwa lata temu, po raz pierwszy, pomyślałem, że może on wie coś, czego my nie wiemy - komentuje Hay.

GramTV przedstawia:

- Myślałem sobie wtedy, że coś musi się dziać w ukryciu. Stworzyliśmy więc grę, stworzyliśmy sytuację i gdy patrzymy na to teraz, to można odnaleźć pewne zbieżności z tym, co dzieje się naprawdę. Ważne jest jednak by zrozumieć, że nie robiliśmy tej gry z narzuconym nastawieniem. Zbudowaliśmy ją tak, by każdy mógł mieć niepowtarzalne przeżycia, poznać unikatowe postacie i doświadczyć opowieści, która wydaje się znacząca i wiarygodna - dodaje.

Far Cry 5 ostatnio doczekał się daty premiery i pierwszych trailerów. Wiadomo już również, że gra ukaże się w kilku edycjach specjalnych.

Komentarze
2
Usunięty
Usunięty
30/05/2017 18:06

Że... co? Jak można powiązać obecną sytuację polityczną USA z sektą FC5? To trochę jakby porównywać rekina oraz pomarańcze i znaleźć jakieś wielkie podobieństwa.

dariuszp
Gramowicz
30/05/2017 10:45

"by każdy mógł mieć niepowtarzalne przeżycia" - trochę o to trudno jeżeli od lat wszystkie gry Ubi powstają przez kalkę :-)