Informacje

Tylko 11% Amerykanów słyszało o Scorpio. Sprzedaż nowych konsol będzie niska?

... Katarzyna Dąbkowska

O PS4 Pro wie jedynie 21% Amerykanów.

Tylko 11% Amerykanów słyszało o Scorpio. Sprzedaż nowych konsol będzie niska? - obrazek 1

Firma analityczna Nielsen z siedzibą w Stanach Zjednoczonych wydała nowy raport, z którego wynika, że niewielu Amerykanów wie o istanieniu takich konsola jak Project Scorpio czy dostępne już na rynku PlayStation 4 Pro.

Z badań firmy Nielsen wynika, że jedynie 11% mieszkańców USA ma świadomość istnienia takiego sprzętu jak Project Scorpio. Nie najlepiej ma się również sprawa z PlayStation 4 Pro – o tej konsoli wie 21% Amerykanów.

Lepiej wygląda sprawa wśród graczy powyżej 13 roku życia. Tutaj 14% wie o Scorpio i 27% wie o PS4 Pro, a 29% słyszało o Switchu od Nintendo. Najgorzej wypada jednak Scorpio wśród osób, które nie są graczami – w tym przypadku o konsoli wie jedynie 3% badanych, co stawia sprzęt na najniższym miejscu wśród innych, wydawanych wcześniej konsol.

Z badań wynika również, że 13% graczy chciałoby w przyszłości kupić Scorpio, a 15% - PS4 Pro. Wynik ten spada, jeśli brać pod uwagę wszystkich badanych, nie tylko graczy – 11% użytkowników wyraża chęć kupna PS4 Pro, a 9% - Project Scorpio.

Przypomnijmy, że Project Scorpio nie został jeszcze oficjalnie pokazany. Więcej na temat konsoli będziemy mogli dowiedzieć się podczas targów E3.

Najnowsze
Lubisz nas?