Overwatch inspiracją do politycznego spotu w koreańskich wyborach prezydenckich

Katarzyna Dąbkowska
2017/05/07 17:09
2
0

Koreańscy politycy chcą dotrzeć do młodych ludzi.

Overwatch inspiracją do politycznego spotu w koreańskich wyborach prezydenckich

Koreańscy politycy wiedzą jak dotrzeć do lokalnej młodzieży. W sieci można teraz zobaczyć ciekawy spot, jaki został stworzony na potrzeby kampanii prezydenckiej w Korei Południowej. Jego główna bohaterką jest 58-letnia Sim Sang-jung, która jest jedną z pięciu kandydatów startujących w wyborach. Co ciekawe, spot został stworzony na bazie Play of the Game z Overwatch.

GramTV przedstawia:

Zaznaczmy, że to nie pierwszy taki spot, jaki wykorzystuje gry do promocji polityków w Korei. Nie tak dawno można było zobaczyć chociażby spot innego kandydata. Sim Sang-jung wykorzystał jednak inną grę do promocji własnej osoby – StarCrafta.

Wybory w Korei odbędą się za 2 dni, 9 maja. Warto wspomnieć, że poprzednia prezydent, Park Geun-hye, została pozbawiona urzędu w drodze impeachmentu. Została również aresztowana w marcu tego roku pod zarzutem łamania praw konstytucyjnych, płatnej protekcji i korupcji.

Komentarze
2
One_of_the_Many
Gramowicz
08/05/2017 09:42

"Warto wspomnieć, że poprzednia prezydent, Park Geun-hye, została pozbawiona urzędu w drodze impeachmentu. Została również aresztowana w marcu tego roku pod zarzutem łamania praw konstytucyjnych, płatnej protekcji i korupcji."

Nie widzę związku.

 

"Zaznaczmy, że to nie pierwszy taki spot, jaki wykorzystuje gry do promocji polityków w Korei. Nie tak dawno można było zobaczyć chociażby spot innego kandydata. Sim Sang-jung wykorzystał jednak inną grę do promocji własnej osoby – StarCrafta."

Ten inny kandydat nazywał się tak samo (Sim Sang-jung)?

dariuszp
Gramowicz
07/05/2017 22:56

Teraz czekać na podobne z Korwinem...