Felieton

StarCraft Remastered oficjalnie! Legenda gatunku RTS powraca w 4K

Patryk Purczyński, 26 marca 2017 08:47 19

Zanosiło się na to od dość dawna, a fani StarCrafta na tę zapowiedź czekali jeszcze dłużej. Wreszcie jednak ich cierpliwość została wynagrodzona.

Blizzard oficjalnie ogłosił StarCraft Remastered, odnowioną wersję jednego ze swoich największych hitów i produkcji, która na zawsze wpisała się do kanonu strategii czasu rzeczywistego. Odnowiona wersja zaoferuje rozgrywkę w rozdzielczości 4K z przerywnikami filmowymi w 1080p, poprawioną stronę dźwiękową, komiksowe prologi i interludia w misjach fabularnych oraz - co najważniejsze - wierne przeniesienie wszystkich aspektów rozgrywki, które uczyniły StarCrafta legendą.

- StarCraft pozostaje bardzo popularny, zwłaszcza w Korei - podkreśla starszy producent Pete Stillwell. - Udaje mu się to pomimo starzejącej się struktury Battle.netu. Ponadto, z perspektywy klienta grafika, kompatybilność i funkcje sieciowe nie przystają do współczesnych standardów. Zdecydowaliśmy, że to będzie nasz list miłosny do największych fanów StarCrafta. Spędziliśmy setki godzin na kontaktowaniu się z pełnymi pasji i czynnymi ludźmi z całego świata - tymi, którzy pdotrzymywali tę grę przy życiu. Zaoferowali nam swoje spojrzenie na dodatki, serwery gry i określili esencję Brood Wara - dodaje.

StarCraft Remastered obejmie zarówno podstawową wersję RTS-a, jak i wspomniany dodatek Brood War. Premiery należy spodziewać się latem tego roku. Poniżej możecie podziwiać pierwsze screeny i trailer z gry.

Fimbul - przygodowa gra akcji osadzona w świecie nordyckich mitów ukaże się pod koniec lutego
Endless Space 2 i Endless Legend otrzymają kolejne dodatki – Penumbra i Symbiosis
The Hong Kong Massacre z datą premiery na PC i PlayStation 4
460-stronicowe kompendium wiedzy o serii jednym z elementów edycji kolekcjonerskiej Dark Souls Trilogy
najnowsze