Battle Brothers zadebiutowało na Steam

LM
2017/03/25 12:20

Z tej okazji twórcy udostępnili nowy zwiastun gry.

GramTV przedstawia:

Na platformie Steam oficjalnie ukazała się debiutancka produkcja niemieckiego Overhype Studios. Jednocześnie w sieci pojawił się zwiastun wprowadzający nas w klimat gry, który możecie oglądać powyżej. Gra przez niemal dwa lata funkcjonowała w ramach usługi Steam Early Access, którą ostatecznie opuściła wczoraj.

Battle Brothers to połączenie RPG z grą strategiczną. Tytuł zabiera nas do świata low-fantasy, gdzie fantastyczne akcenty są nieznaczne i koncentrują się na obecności dwóch zielonoskórych ras – orków i goblinów. W toku rozgrywki wcielamy się w dowódcę oddziału najemników i przy jego pomocy stawiamy czoła kolejnym wyzwaniom. Gra inspirowana jest takimi tytułami jak Warhammer: Shadow of the Horned Rat, Jagged Alliance czy pierwszym XCOM'em. Warto zaznaczyć, że debiutancka gra niemieckiego dewelopera została entuzjastycznie przyjęta na platformie Valve – w momencie pisania wiadomości średnia pozytywnych ocen gry oscylowała koło 95%.

Battle Brothers zadebiutowało na Steam

Komentarze
2
naczelnyk
Gramowicz
26/03/2017 11:26

Gra, która ma szansę na status kultowej. Małe studio deklasuje grywalnością toczone chorobą politycznej poprawności gówna spod znaku AAA. Sandboxowy, żyjący świat w klimacie low/dark fantasy, zarządzanie kompanią najemników i fantastycznie zaprojektowany i wykonany, a przy tym wymagający turowy system walki.

BB zachwyci nie tylko wszystkich fanów 'tacticsów' - zarządzanie, opłacenie, nakarmienie, utrzymanie razem i szkolenie swoich ludzi to też frajda i wyzwanie - zważszywszy na bogate backgroundy zawodowe naszych podopiecznych: od rzeźników i rolników przez dezerterów i zbiegłych morderców.

Na ekranach ekwipunku i walki widzimy popiersia swoich ludzi i przeciwników - kombinacji twarzy, fryzur i zarostu jest multum, a wszystko co założymy na siebie i weźmiemy do ręki jest też natychmiast widoczne.

Do tej pory nie zauważyłem, żeby można było rekrutować kobiety - dzięki Bogu grę robi małe niemieckie studio - Podejrzewam, że gybym przy ognisku powiedział moim Battle Brothers, że mogłaby dołączyć do nich kobieta (jako battle 'sister') to usłyszałbym tylko rechot tuzina gardeł.

misioo
Gramowicz
25/03/2017 16:59

Jedna z najlepszych gier ostatnich lat! We wczesnym dostępnie przegrałem 'tylko' kilkadziesiąt godzin, bo się hamowałem by doczekać do pełniaka!

Gra jest połączeniem wszystkiego co najbardziej wciągało w Pirates, Mount and Blade i XComie, kto nie grał ten trąba!