Activision jedną z najbardziej podziwianych firm

Patryk Purczyński, 19 lutego 2017 16:21 7

Prawie 4 tys. analityków, członków zarządów, dyrektorów i ekspertów głosowało na najbardziej poważane w firmy. Magazyn Fortune opublikował wyniki.

Activision Blizzard zajęło trzecie miejsce wśród firm z sektora rozrywkowego w plebiscycie na najbardziej podziwianą spółkę, zorganizowanym przez magazyn biznesowy Fortune. Wydawca Call of Duty, Destiny i Overwatcha musiał uznać wyższość jedynie Disneya i Netfliksa. Do czołowej pięćdziesiątki ogólnego zestawienia firma dowodzona przez Bobby'ego Koticka się co prawda nie zmieściła, ale i tak jest jedynym przedstawicielem branży interaktywnej rozrywki, który w ogóle został ujęty w stawce.

Za najbardziej podziwianą firmę uznano Apple, a pozostałe miejsca na podium zajęły Amazon.com i Starbucks. Na dziewiątym miejscu ex equo uplasowały się Facebook i Microsoft. O kolejności zadecydowały głosy analityków, wysoko postawionych pracowników firm i ekspertów, którzy oceniali rozmaite kryteria, od wartości inwestycyjnej, przez jakość zarządzania i produktów, po społeczną odpowiedzialność i umiejętność przyciągnięcia utalentowanych pracowników.

Posiadacze Xbox One lepsi w grach niż grający na PC czy PlayStation 4
PlayStation 5 i Xbox Scarlett dopiero w 2021? Morhaime opuszcza Activision Blizzard - GramTV News
Mortal Kombat 11 - zobacz pierwsze fragmenty rozgrywki!
W Metro: Exodus możesz być kim chcesz; subtelny system moralności
najnowsze