News

Sześć, a nie trzy miliony - tyle osób zagrało w otwartą betę For Honor

Paweł Pochowski, 15.02.2017 10:25 7

Ubisoft liczył, liczył i doliczył się kolejnych trzech milionów graczy, którzy przetestowali For Honor podczas otwartej bety.

Od wczorajszego wieczoru For Honor jest już po swojej oficjalnej premierze i dostępne na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Ale my na moment powrócimy jeszcze do tematu betatestów gry, które odbyły się w miniony weekend. Informowaliśmy ostatnio, że wzięło w nich udział trzy miliony graczy i jest to prawda, choć nie do końca. Ubisoft sprostował tę informację, gdy tylko zakończyło się pełne liczenie i spłynęły wszystkie statystyki. Okazuje się, że liczba graczy, którzy odpalili betę była o sto procent większa i wyniosła aż sześć milionów.

Lubicie liczby? To dobrze, bo mamy w zanadrzu coś jeszcze. Gracze wspólnie spędzili przy For Honor dwa miliardy minut. Gra dodatkowo została największą betą na PC - na tej platformie odpaliło ją 1,8 miliona użytkowników, co dało jej najlepszy wynik w historii wydawcy. Dzięki tej wiedzy możemy wnioskować, że na pozostałe platformy przypad po 2,1 miliona graczy, ale znając przewagę posiadaczy PS4 pewnie wartość ta nie rozkłada się równo na obu platformach. Zwycięzcami w "Wojnie Frakcji" zostali Rycerze.

Oczywiście beta to jedno, pełna wersja to zupełnie co innego. Koniec końców najważniejsze jest, ile osób po zagraniu w betę zdecyduje się na zakup For Honor i na ile będą z niego zadowolone. Ale tak wielkie zainteresowanie betatestami wskazuje na to, że Ubi bardzo dobrze opracowało koncept na grę oraz wzorowo przeprowadziło jej akcję marketingową. Reszta pozostaje w rękach graczy.

najnowsze