News

Powieść World of WarCraft. Narodziny Hordy już w księgarniach!

Małgorzata Trzyna, 15.02.2017 13:20 0

Wydawnictwo Insignis udostępniło fragment książki do przeczytania.

Fani Warcrafta oraz ci, którzy dopiero zaczynają swą przygodę z fantastycznymi światami wykreowanymi przez Blizzard Entertainment, od dziś mogą sięgnąć po powieść World of WarCraft. Narodziny Hordy, która właśnie trafiła na półki polskich księgarń. Autorką książki jest Christie Golden.

World of WarCraft. Narodziny Hordy opowiada historię o magii, sztuce wojennej i bohaterstwie. Akcja rozpoczyna się w czasach pokoju między orkami a ludem draenei, któremu przewodził prorok Velen. Pokój jednak kończy się, gdy wybucha konflikt pociągający za sobą tragiczne skutki.

Choć młody wódz Thrall położył kres przekleństwu demonów, które przez pokolenia nękało jego lud, orkowie nadal zmagają się z grzechami swej krwawej przeszłości. Jako siejąca zniszczenie Horda rozpętali kilka wyniszczających wojen przeciwko swemu odwiecznemu wrogowi - Przymierzu. Jednak wściekłość i żądza krwi, które pchnęły orków do niszczenia wszystkiego, co stanęło im na drodze, niemalże pochłonęły ich samych.

Dawno, dawno temu w idyllicznym świecie Draenoru szlachetne klany orków żyły w pokoju ze swymi tajemniczymi sąsiadami: draenei. Jednak niegodziwi wysłannicy Płonącego Legionu mieli inne plany co do obu żyjących w nieświadomości ras. Władca demonów Kil'jaeden zapoczątkował łańcuch wydarzeń, którego efektem miało być nie tylko zniszczenie rasy draenei, ale również przeobrażenie orczych klanów w jedną niepowstrzymaną machinę nienawiści i zniszczenia.

Fragment powieści można przeczytać pod tym adresem.

Narodziny Hordy to początek kolekcjonerskiej serii Blizzard Legends, adresowanej do fanów niesamowitych przygód. W ramach Blizzard Legends będą ukazywać się wznowienia najlepszych książek z uniwersum Blizzarda w nowej szacie graficznej.

najnowsze