News

Nic do ukrycia - recenzje Horizon: Zero Dawn tydzień przed premierą

Paweł Pochowski, 13.02.2017 09:35 6

Sony jest na tyle pewne finalnych ocen dla Horizon: Zero Dawn, że liczy na dodatkową sprzedaż nakręconą przez pozytywne opinie. I prawidłowo.

Podczas, gdy kilka miesięcy temu Bethesda ograniczyła dostęp do egzemplarzy recenzenckich swoich gier, uniemożliwiając tym samym przygotowanie recenzji, zanim produkt znajdzie się na sklepowych półkach, po raz kolejny okazuje się, że uczciwy nie ma nic do ukrycia. Wygląda na to, że Sony jest bardzo pewne przygotowanego przez Guerrilla Games Horizon: Zero Dawn, bo publikację branżowych recenzji umożliwi już 20 lutego. Produkcja trafi do sklepów 28 lutego, natomiast w naszym kraju zadebiutuje 1 marca. Gracze będą mieli więc ponad tydzień na poznanie opinii z różnych źródeł zanim podejmą decyzję o zakupie. A Sony pewnie liczy na to, że świetne wyniki pozwolą na przekonanie do niego jeszcze większej grupy potencjalnych nabywców.

I taka sytuacja jest fair. Wcześniejsze recenzje umożliwią czytelnikom wyrobienie sobie opinii jeszcze zanim produkt wyląduje na sklepowej półce. Już samo zastosowanie takiego zagrania sprawia, że można być spokojniejszym o końcowy efekt, bo polityka wydawcy wobec graczy i mediów jest transparentna. Jednocześnie wspomniane na początku zachowanie Bethesdy jakoś dziwnie zbiegło się w czasie z niższymi notami wystawianymi dla remastera Skyrim. Zbieg okoliczności?

najnowsze

Capcom wskrzesi uśpione marki

Sukcesy Devil May Cry 5 i remake’u Resident Evil 2 zachęciły Capcom do sięgnięcia wgłąb własnego portfolio i wyciągnięcia z niego tytułów mocno zakurzonych.