Project Giant Robot nie powstanie. Projekt poszedł do piachu

Katarzyna Dąbkowska
2017/02/03 10:36
0
0

W produkcję zaangażowany był Shigeru Miyamoto.

Project Giant Robot nie powstanie. Projekt poszedł do piachu

Podczas E3 w 2014 roku pojawiły się pierwsze informacje na temat Project Giant Robot. Prace nad grą jednak rozpoczęły się znacznie wcześniej. Później niewiele słyszeliśmy o samej grze. Miała się pojawić w pierwszej połowie 2015 roku na Wii U, ale później datę premiery przesunięto na lato. Następnie na nieokreślony termin. Teraz jednak Nintendo zapowiedziało, że oficjalnie kasuje projekt.

Powód? Nintendo stwierdziło, że wnikliwie przyjrzało się całemu projektowi oraz strategii rozwoju gry. Okazało się, iż nie jest to gra, jakiej oczekiwał gigant i ostatecznie ją anulowano. Produkcja miała być skupiona, jak sama nazwa wskazuje, na walkach pomiędzy gigantycznymi robotami. W projekt zaangażowany był sam Shigeru Miyamoto.

GramTV przedstawia:

Posiadacze Wii U muszą otrzeć łzy i pocieszyć się nadchodzącym The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Później firma skupi się przede wszystkim na nowej konsoli – Nintendo Switch. Przypomnijmy, że Wii U jest najgorzej sprzedającą się konsolą od Wielkiego N. Od premiery konsoli sprzedano jedynie 13,5 mln egzemplarzy tego sprzętu.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!