Felieton

NES Classic Edition - 1,5 mln sprzedanych egzemplarzy. Nintendo obiecuje zwiększenie produkcji

Katarzyna Dąbkowska, 02 lutego 2017 08:18 4

Konsola zadebiutowała w listopadzie minionego roku.

NES Classic Edition zdobyło wielką popularność przede wszystkim wśród tych graczy, którzy pamiętają dobrze czasy pierwszych odsłon Mario. To do nich kierowana bowiem niewielka konsola. Nintendo jednak nie spodziewało się takiej popularności urządzenia. Aktualnie próżno szukać sprzętu na sklepowych półkach. Podczas ujawniania wyników finansowych Wielkie N podało do wiadomości, że od premiery urządzenia w listopadzie firma sprzedała łącznie 1,5 mln egzemplarzy konsoli.

Tatsumi Kimishima, prezes Nintendo, przeprosił użytkowników oraz sklepy za zaistniałą sytuację związaną z brakami konsoli na sklepowych półkach. Potwierdził również, że Wielkie N stara się aktualnie zwiększyć produkcję urządzeń. Problem stanowią jednak niektóre części, które wymagają czasu na wyprodukowanie. Kimishima wyraził też nadzieję na to, że sentymentalne wspomnienia, jakie wywołuje u graczy NES Classic, wpłyną na ich późniejszą decyzję o zakupie nowej konsoli - Nintendo Switch.

Przypomnijmy, że NES Classic to niewielkich rozmiarów konsola. Na sprzęcie zainstalowanych jest 30 gier, takich jak trzy części Super Mario Bros., The Legend of Zelda I i II, czy pierwsze Final Fantasy. Więcej o konsoli dowiecie się z naszej recenzji sprzętu.

Nintendo zarabia grube miliony na grach na smartfony
Nintendo Switch może pojawić się w dwóch nowych wersjach - Lite i Pro
Wkrótce na Switchu zagramy we Wszystko
PlayStation 4 może przekroczyć liczbę 100 mln sprzedanych egzemplarzy
najnowsze