Felieton

Nowe DLC do Dirt Rally wprowdzi obsługę PSVR

Paweł Pochowski, 12 stycznia 2017 18:30 2

Lubisz gry wyścigowe, posiadasz PS4 i zastanawiasz się nad kupnem PlayStation VR? Ten zakup stał się znacznie bardziej sensowny niż przed chwilą.

Posiadacze PlayStation VR donoszą, że urządzenie pozwala na przyjemną i atrakcyjną rozgrywkę, choć póki co baza dostępnych produkcji nie jest porywająca. A już szczególnie, jeśli lubicie gry wyścigowe, bo poza DriveClub gogle nie obsługują żadnej innej gry. Tryb VR będzie dostępny w Gran Turismo Sport, ale jak sami wiecie - premiera tej produkcji jeszcze przed nami. Codemasters dostarczyło jednak bardzo poważnego argumentu przemawiającego za kupnem PSVR - Dirt Rally otrzyma DLC obsługujący gogle.

Mikrododatek będzie co prawda płatny, ale to zrozumiałe - jest to jednak osobny tryb zabawy dedykowany jedynie temu urządzeniu. Cenę DLC ustalono na poziomie 10 funtów. DLC zaoferuje nową możliwość wspólnej zabawy wraz z pilotem, który będzie mógł dostarczać kierowcy informacje o trasie po której jadą i nadchodzących zakrętach. Wraz z trybem VR i kierownicą to spory krok w stronę symulacji. Gdyby tylko oprawa wizualna prezentowała się ciut lepiej niż na poniższym trailerze.

Przypominamy, że podobna funkcja jest dostępna w pecetowej wersji gry.

Sony zarejestrowało patent na bezprzewodowy headset VR
Zgarnij darmowe GRID 2 na PC
Znamy oficjalną datę premiery Path of Exile na PlayStation 4
najnowsze