Filmowy Assassin's Creed zarobi na siebie? Twórcy zadowoleni, ale...

Patryk Purczyński, 27 grudnia 2016 17:55 6

Po sześciu dniach Assassin's Creed nie zarobił nawet piątej części wkładu, który ponieśli twórcy filmu. Czy krytykowany obraz okaże się opłacalny?

22,5 miliona dolarów w sześć dni zarobił filmowy Assassin's Creed. To zdecydowanie mniej niż prognozowano po uzyskaniu wyników z pierwszego dnia - wówczas przewidywano, że kwota ta zamknie się w granicach 30-35 milionów dolarów. Jeszcze gorzej zarobiona suma wypada na tle kosztów, jakie ponieśli twórcy adaptacji słynnej serii Ubisoftu. Produkcja obrazu pochłonęła bowiem aż 125 milionów dolarów. Mimo to...

- Start jest lepszy niż przewidywaliśmy. Będziemy beneficjentami silnego okresu świątecznego, w którym wyświetlany będzie film - przekonuje szef dystrybucji w firmie Fox, Chris Aronson. Kinomanów może jednak odstraszyć miażdżąca krytyka Assassin's Creeda w mediach branżowych. Średnia ocen tytułu w serwisie Metacritic wynosi fatalne 36/100 (co ciekawe, inny głośny film, który obecnie jest wyświetlany w kinach, Pasażerowie, cieszy się niewiele cieplejszym przyjęciem - 41/100).

Steam nominuje najlepsze gry i twórców. Można głosować na Wiedźmina 3 i CDP RED
Microsoft w 2019 będzie aktywniejszy na rynku PC, zapewnia Phil Spencer
Sony przez przypadek zdradziło, ilu graczy ma poszczególne tytuły na PS4
SpellForce 3 dostanie samodzielny dodatek, Soul Harvest
najnowsze