News

Super Mario Run pobrane 37 milionów razy

Katarzyna Dąbkowska, 20.12.2016 13:00 0

Dane mają pochodzić z pierwszego tygodnia po premierze.

Na przygody pyzatego hydraulika czekało sporo wielbicieli gier na smartfony. Produkcja trafiła na urządzenia mobilne działające pod kontrolą systemu iOS 15 grudnia, czyli zaledwie kilka dni temu. Serwis App Annie, zajmujący się analizą rynku gier i aplikacji na smartfony i tablety, podał do wiadomości, że gra została pobrana aż 37 milionów razy.

Lwią część pobrań, bo aż 11 milionów, należy przypisać Amerykanom. Według danych App Annie, użytkownicy z Wielkiej Brytanii pobrali grę 2 miliony razy, a w dwóch pierwszych dniach od premiery stanowili 5% wszystkich graczy pobierających wspomnianą produkcję. Z analizy wynika także, że gracze korzystają z Super Mario Run kilka razy dziennie, a przeciętnie spędzają w niej średnio 5 minut i 30 sekund na jedną sesję.

Przypomnijmy, że w Super Mario Run za darmo dostępnych jest jedynie kilka poziomów. Aby pobrać pełną wersję należy zapłacić 9,99 euro, czyli nieco powyżej 40 zł. Więcej o grze dowiecie się z naszej recenzji. Gra chwilowo dostępna jest jedynie na sprzętach z iOS, ale w przyszłym roku pojawi się także na urządzeniach z Androidem.

najnowsze