News

Call of Duty World League (CWL) rozpoczyna nowy sezon rozgrywek

Małgorzata Trzyna, 09.12.2016 15:30 0

Ujawniono plany na cały drugi sezon ligowych rozgrywek i potwierdzono kolejną edycję Mistrzostw Call of Duty World League w 2017 roku.

- Inauguracyjny sezon CWL w 2016 roku był po prostu niesamowity! Byliśmy świadkami zaciętej rywalizacji ponad 1000 drużyn z całego świata, a fani obejrzeli online łącznie ponad milliard minut transmisji z meczów. Nie brakowało w nich momentów, które przeszły do historii rozgrywek Call of Duty - powiedział Rob Kostich, General Manager i Executive Vice President do spraw Call of Duty w Activision. - Wraz z naszym partnerem, PlayStation 4, cieszymy się, mogąc rozpocząć nowy sezon Światowej Ligi Call of Duty. Czujemy się dumni, że pierwszym związanym z nim wydarzeniem był zamknięty turniej, który odbył się w ostatni weekend w ramach PlayStation Experience.

W miniony weekend w zamkniętym turnieju Anaheim w Kalifornii podczas PlayStation Experience do rywalizacji stanęło osiem drużyn z całego świata. W niedzielnym finale, w którym starli się europejscy gracze Orbit z amerykańskim zespołem FaZe, zwyciężył zespół FaZe z wynikiem 3-1. Kolejne emocje czekają na fanów podczas otwartych rozgrywek CWL, planowanych na 16-18 grudnia.

Nowy sezon CWL to m.in. 4 turnieje LAN oraz światowa liga LAN dla profesjonalnych graczy. Przez cały sezon gracze lokujący się w tabeli będą mogli zbierać punkty CWL Pro, a następnie wziąć udział w kwalifikacjach do Mistrzostw CWL w sierpniu 2017. Lista planowanych wydarzeń prezentuje się następująco:

 • 4 ogromne otwarte turnieje LAN gdzie można zdobyć punkty CWL Pro
  - Las Vegas – 16 – 18 grudnia
  - Atlanta – 10 -12 lutego
  - Anaheim – 16 – 18 czerwca
  - Szczegóły czwartego turnieju ujawnione zostaną w późniejszym terminie
 • Nowa liga LAN Pro
  - 16 zespołów, w tym 9 z Ameryki Północnej i 7 międzynarodowych
  - Start w kwietniu 2017
  - Miejsce - Columbus Arena, Columbus, Ohio, Stany Zjednoczone
  - Kwalifikacja drużyn na podstawie Punktów CWL Pro, zdobytych w turniejach
  - LAN i online, za pośrednictwem GameBattles
 • Kolejne Mistrzostwa CWL w roku 2017
  - 32 drużyn z całego świata
  - Drużyny mogą już teraz gromadzić punkty CWL Pro na turniejach LAN i online, za pośrednictwem GameBattles
  - Ostatnia faza meczów kwalifikacyjnych do Mistrzostw CWL rozgrywana będzie na turniejach LAN w Stanach Zjednoczonych i Europie
 • Zawody CWL online za pośrednictwem GameBattles z możliwością zdobycia punktów CWL Pro we wszystkich regionach objętych ligą już się rozpoczęły.

Więcej informacji można znaleźć na stronie callofduty.com/esports.

najnowsze