News

Agony - polski survival horror sfinansowany. Premiera w przyszłym roku

Katarzyna Dąbkowska, 29.11.2016 09:49 3

Gra trafi na PC, PlayStation 4 i Xboksa One w drugim kwartale 2017.

W styczniu minionego roku polskie studio Madmind zastanawiało się, czy nie rozpocząć zbiórki na grę Agony. Warunkiem miało być spore zainteresowanie graczy. Okazuje się, że użytkownikom motyw piekielnej wycieczki bardzo się spodobał i tytuł ten został w pełni sfinansowany na Kickstarterze. Do końca akcji pozostało jeszcze 11 dni, jednak produkcja ma już na koncie 130 tysięcy kanadyjskich dolarów z 66,666 potrzebnych na produkcję gry.

Agony przeprowadzi nas przez piekło. I to dosłownie. Gracz wciela się tutaj w bohatera, który trafia do królestwa ciemności. Nie pamięta jak się tam znalazł. Stara się wydostać z piekielnych czeluści, jednak nie jest to łatwe. Na każdym kroku czyhają na niego demony. Na szczęście nasz bohater posiada dodatkową umiejętność – potrafi kontrolować umysły słabszych kreatur.

Nad produkcją gry czuwa polskie studio Madmind. Jego członkowie pracowali przy takich tytułach jak The Division, Sniper: Ghost Warrior 2, Alien Rage, Enemy Front oraz Wiedźmin 3: Dziki Gon

Agony pojawi się na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One w drugim kwartale przyszłego roku. Więcej informacji na temat Agony znajdziecie pod tym adresem.

najnowsze

Disco Elysium zmierza na konsolę Nintendo Switch

Twórcy ze studia ZA/UM nie zamierzają spocząć na laurach – gra Disco Elysium zmierza bowiem na łącznie trzy konsole. Prócz PS4 i XONE, pojawi się także na Switchu!