Felieton

W Dead Rising 4 kampanię fabularną da się ukończyć tylko w pojedynkę

Małgorzata Trzyna, 16 listopada 2016 14:59 2

Jeśli liczyliście na tryb kooperacji w kampanii - nic z tego. Kampania skupi się wyłącznie na historii Franka Westa.

Podczas E3 2016 ogłoszono, że w Dead Rising 4 pojawi się kooperacyjny tryb wieloosobowy dla czterech osób. W tym trybie gracze pokierują grupą ocalonych i spróbują przetrwać w centrum handlowym opanowanym przez zombie. Bohaterów tych spotkamy także w kampanii, ale tryb fabularny będzie trybem wyłącznie dla jednego gracza.

- W trybie fabularnym - single-player - będziecie grać tylko jako Frank - wyjaśnił przedstawiciel Capcom Vancouver. - Chcieliśmy skupić się na jego historii. Uważamy, że jest to naprawdę interesująca postać i wspaniale jest zobaczyć go ponownie.

- Mamy też sieciowy tryb multiplayer dla czterech osób. Jest on inspirowany trybem Infinity dla staroszkolnych fanów. Misje w trybie kooperacji rozgrywają się w centrum handlowym. Gracie jako ocaleni, którzy pojawiają się również w fabule i mają swoją krótką historię. Idziecie do centrum handlowego, by wziąć udział w szalonych misjach i próbować przeżyć. Przed rozpoczęciem rozgrywki znajdujecie się w kryjówce, gdzie możecie wziąć wyposażenie, kupić jakąś broń i przygotować się do wyjścia na zewnątrz - potem otwieramy drzwi i zaczyna się zabijanie, rozwałka i szaleństwo. Czeka was sporo interesujących misji, w których możecie wykorzystać mnóstwo ciekawych rzeczy, jakie przygotowaliśmy w grze. Na końcu musicie tylko dostać się do kryjówki.

W trybie single-player czy co-opie tak czy inaczej czeka nas radosna rozwałka. Dead Rising 4 nie spoważniało nic a nic - a na sianie spustoszenia w szeregach zombie poczekamy do 6 grudnia.

Zapowiedziano ReadySet Heroes – imprezową grę akcji z elementami RPG od twórców Orcs Must Die!
Devil May Cry 5 sprzedało się w liczbie 2 milionów egzemplarzy
Monster Hunter World na PC otrzyma darmową paczkę tekstur wysokiej rozdzielczości
Po remake Resident Evil 2 na Steam sięgnęło więcej graczy niż po Resident Evil 7!
najnowsze