Felieton

Pokemon Go Plus - Nintendo przeprasza za brak opaski na rynku

Katarzyna Dąbkowska, 30 października 2016 17:11 0

Akcesorium pojawiło się w zeszłym miesiącu i w niektórych krajach bardzo szybko się rozeszło.

We wrześniu minionego roku zostało zapowiedziane Pokemon Go. Wtedy też potwierdzono, że wraz z gra pojawi się specjalna opaska, która będzie informowała użytkowników o stworkach do złapania znajdujących się w pobliżu. Miała się ona pojawić w lipcu, jednak jej premierę przesunięto na wrzesień. Powodów obsuwy nie podano, jednak nieoficjalnie mówiło się o tym, że twórcy gry nie spodziewali się tak wielkiej popularności, jaką po premierze uzyskało Pokemon Go. Po wrześniowej premierze opaska o wartości 35 dolarów w niektórych krajach rozeszła się w mgnieniu oka i teraz próżno jej szukać w oficjalnych sklepach Nintendo. Można ją za to znaleźć na różnych aukcjach, gdzie osiąga sumy nawet do 800 zł. Wielkie N postanowiło więc przeprosić użytkowników za zaistniałą sytuację:

Wydaliśmy Pokemon Go Plus 16 września, by umożliwić użytkownikom wygodniejszą grę w Pokemon Go. Zapotrzebowanie na akcesorium znacznie przewyższyło nasze oczekiwania, dlatego też nie nadążyliśmy z produkcją urządzenia stąd też braki na stanie. Przepraszamy naszych konsumentów i dystrybutorów, którzy zostali sprawą dotknięci. Mamy w planie zwiększenie produkcji i dostarczenie dodatkowych egzemplarzy względem potrzeb.

Przypomnijmy, że Pokemon Go zostało wydane w połowie lipca. Gra bardzo szybko stała się światowym hitem i w kilka tygodni zarobiła na siebie ponad 600 milionów dolarów.

Nintendo Switch otrzyma dwa nowe modele już latem?
Inspirowane klasycznymi kreskówkami Cuphead zmierza na Nintendo Switch
Prezes Nintendo of America przechodzi na emeryturę
Plotka: Scalebound powstaje pod nadzorem Nintendo i ukaże się na Switchu
najnowsze