Pokemon Go Plus - Nintendo przeprasza za brak opaski na rynku

Katarzyna Dąbkowska
2016/10/30 17:11

Akcesorium pojawiło się w zeszłym miesiącu i w niektórych krajach bardzo szybko się rozeszło.

Pokemon Go Plus - Nintendo przeprasza za brak opaski na rynku

We wrześniu minionego roku zostało zapowiedziane Pokemon Go. Wtedy też potwierdzono, że wraz z gra pojawi się specjalna opaska, która będzie informowała użytkowników o stworkach do złapania znajdujących się w pobliżu. Miała się ona pojawić w lipcu, jednak jej premierę przesunięto na wrzesień. Powodów obsuwy nie podano, jednak nieoficjalnie mówiło się o tym, że twórcy gry nie spodziewali się tak wielkiej popularności, jaką po premierze uzyskało Pokemon Go. Po wrześniowej premierze opaska o wartości 35 dolarów w niektórych krajach rozeszła się w mgnieniu oka i teraz próżno jej szukać w oficjalnych sklepach Nintendo. Można ją za to znaleźć na różnych aukcjach, gdzie osiąga sumy nawet do 800 zł. Wielkie N postanowiło więc przeprosić użytkowników za zaistniałą sytuację:

Wydaliśmy Pokemon Go Plus 16 września, by umożliwić użytkownikom wygodniejszą grę w Pokemon Go. Zapotrzebowanie na akcesorium znacznie przewyższyło nasze oczekiwania, dlatego też nie nadążyliśmy z produkcją urządzenia stąd też braki na stanie. Przepraszamy naszych konsumentów i dystrybutorów, którzy zostali sprawą dotknięci. Mamy w planie zwiększenie produkcji i dostarczenie dodatkowych egzemplarzy względem potrzeb.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy, że Pokemon Go zostało wydane w połowie lipca. Gra bardzo szybko stała się światowym hitem i w kilka tygodni zarobiła na siebie ponad 600 milionów dolarów.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!