News

Familijna przygodówka The Little Acre ukaże się 22 listopada na PC, PS4 i Xboksie One

Małgorzata Trzyna, 28.10.2016 20:10 0

W grze poznamy historię Aidana i jego córeczki Lily, którzy odkryją połączenie z tajemniczym światem. Zobaczcie zabawny zwiastun!

Studio Pewter Games ogłosiło, że już 22 listopada na PC, PS4 i Xboksa One trafi The Little Acre, przygodówka point-and-click. W grze poznamy historię niewielkiej, irlandzkiej rodziny, która mieszka na wsi. Aidan jest inżynierem, który szuka pracy, zaś jego mała córeczka Lily pragnie zostać wróżką-rycerzem i walczyć mieczem. Któregoś dnia oboje odkrywają, że w szopie w ogrodzie znajduje się przejście do tajemniczego świata. Gdy Aidan trafia do dziwnego miejsca pełnego niezwykłych stworzeń, Lily wyrusza "na pomoc", co jeszcze bardziej komplikuje sytuację.

Na szczególną uwagę zasługują ręcznie przygotowane animacje w The Little Acre, w stylu Dona Blutha, twórcy takich filmów, jak Wszystkie psy idą do nieba czy Amerykańska opowieść. Jest to bardzo pracochłonne rozwiązanie, ale w efekcie otrzymujemy wyjątkowy efekt.

Twórcy podkreślają, że chociaż gra jest przygodówką point & click, zadbali o to, by sterowanie za pomocą kontrolera było wygodne i nie polegało na wyszukiwaniu pikseli. System wskazówek pomoże tym, którzy zakręcą się i nie będą wiedzieli co zrobić, ale za ukończenie gry bez podpowiedzi zdobędziemy specjalne osiągnięcie.

najnowsze