Informacje

Twórcy Sleeping Dogs zamknięci, Smash + Grab - w piachu

...

Jeśli liczyliście po cichu na drugą część Sleeping Dogs, może być o nią ciężko - studio United Front Games zostało właśnie zamknięte.

Twórcy Sleeping Dogs zamknięci, Smash + Grab - w piachu  - obrazek 1

Do United Front Games określenie "studio, które stworzyło Sleeping Dogs" przylgnęło całkiem mocno, ale nie ma w tym nic dziwnego - Kanadyjczycy poza "azjatyckim GTA" stworzyli też ModNation Racers oraz LittleBigPlanet Karting. W całej swojej historii pomagali też przy pracach nad Tomb Raiderem z roku 2012 (i to tylko w wersji PS3) i tworzyli sieciową wersję Sleeping Dogs w wydaniu F2P (Triad Wars), ale projekt został anulowany zaledwie po kilku miesiącach. Od niedawna ujawnili, że zaczęli prace nad Smash + Grab - tytuł doczekał się nawet swojej premiery w wersji early access, a w minionym tygodniu można było grać w niego na Steam zupełnie za darmo, aż tu nagle okazało się, że to były jego ostatnie chwile.

Nie wiadomo, co dokładnie jest powodem zamknięcia studia. Początkowo nieoficjalne informacje zostały opublikowane na forum NeoGAF, z czasem pojawił się też chociażby poniższy status jednego z byłych już pracowników na Twitterze, który rozwiewa wątpliwości. Ponadto Smash + Grab nie można już kupić na Steam, co chyba jest najbardziej znamiennym komunikatem - studio znane jako United Front Games przestało istnieć. Wpisujcie miasta.

Jeżeli zainwestowaliście w Smash + Grab - możecie spokojnie ubiegać się o zwrot pieniędzy. Dodatkowo jest szansa, że jakieś inne studio przejmie prawa do marki, ale to oczywiście pieśń przyszłości.

Najnowsze
Lubisz nas?