News

Amazon zapowiedział trzy wysokobudżetowe gry

Katarzyna Dąbkowska, 30.09.2016 14:02 1

Breakaway, Crucible oraz New World pojawią się na PC.

Amazon postanowił zaatakować rynek gier pozycjami wysokobudżetowymi. Na początek zapowiedział trzy nowe gry - Breakaway, Crucible oraz New World.

Breakaway to gra akcji oparta przede wszystkim o drużynową rozgrywkę w sieci. Gracz będzie miał możliwość wyboru postaci z palety ciekawych bohaterów, z których każdy będzie miał inną broń i umiejętności. Na liście pojawią się legendarne postacie, takie jak Spartakus. Jak twierdzi Amazon, gra została stworzona przez streamerów dla streamerów, tak więc należy spodziewać się współpracy z serwisem Twitch (należącym do firmy Amazon).

Crucible również stawia na rozgrywkę sieciową. Tym razem jednak do gry zostanie zaproszonych 12 różnych zawodników, ale wygra ten, który jako ostatni pozostanie przy życiu na arenie. Podczas bijatyki jeden z graczy będzie wpływał na rozwój wydarzeń poprzez chociażby dodawanie zadań, które urozmaicą walkę. Poniżej zwiastun:

Ostatnią zapowiadaną grą jest New World, które przeniesie gracza do alternatywnej XVII-wiecznej Ameryki, która jest na początku drogi kolonizacji. Gracze mogą liczyć na otwarty świat, po którym będą mogli swobodnie się poruszać. Będą mogli współpracować z różnymi postaciami bądź z nimi rywalizować. Należy spodziewać się także zjawisk nadnaturalnych.

Wszystkie wspomniane gry pojawią się na PC. O innych platformach Amazon chwilowo nie wspomina. Daty premier nie zostały jeszcze ujawnione.

najnowsze