No Man's Sky pod lupą organizacji określającej standardy reklamy

Patryk Purczyński
2016/09/28 17:20

Advertising Standards Authority przyjrzy się sposobom, w jakieHello Games reklamuje No Man's Sky. Organizacja zareaguje w ten sposób na skargi graczy.

No Man's Sky pod lupą organizacji określającej standardy reklamy

Przesada w marketingu (nie tylko w branży gier) jest zjawiskiem codziennym. Niektórzy ze wzmacnianiem zalet ewidentnie jednak przesadzają, a o tym, że zarzut ten słusznie dotyczy No Man's Sky, mówił nawet Shuhei Yoshida, szef Sony Worldwide Studios. Teraz kwestię reklamowania produkcji Hello Games pod kątem tego, co gra faktycznie ma do zaoferowania, pod lupę weźmie brytyjska organizacja Advertising Standards Authority.

Konkretniej rzecz ujmując, ASA przyjrzy się zawartości strony gry na platformie Steam, która ma zawierać zawartość mylącą konsumentów. Wątpliwości budzą screeny i materiały wideo prezentujące zaawansowane zachowanie zwierząt, bitwy na wielką skalę i zachowanie statków kosmicznych. W zażaleniach, jakie otrzymuje organizacja, klienci zwracają też uwagę na mylącą jakość grafiki na obrazkach z gry.

GramTV przedstawia:

ASA już wysłała szereg zapytań, zarówno do Hello Games, jak i do Valve. Rozczarowani nabywcy No Man's Sky na PC (a tych, zważywszy na liczbę negatywnych recenzji na Steamie, nie brakuje) mogą na szczęście zwrócić zakup. "Nasza standardowa polityka zwrotów dotyczy również i tej gry - nie ma żadnych specjalnych wyjątków" - informuje Valve.

W naszej recenzji też mieliśmy pewne zastrzeżenia, ale gra ogółem gra wypadła co najmniej nieźle.

Komentarze
5
SOS_PL
Gramowicz
29/09/2016 08:55

Dobrze!A po drugie, szkoda, że nie działali przy sprawie z Aliens Colonial Marines. FU Randy P.

Kafar
Gramowicz
29/09/2016 00:15

I bardzo słusznie. Ogólnie nie wiem jaką siłę ma ta organizacja ale czym gorzej się mówi o Hallo Games tym gorzej dla nich. Ogólnie dla graczy ta firma to banda oszustów i właściwie podejrzewam że jest to ich ostatni produkt a na pewno ostatni do którego znajdą wydawce. I to raczej na to wpłynie.Osobiście uważam że sposób reklamy jak i olewanie i udawanie że nic się nie stało po premierze to było istne kłamstwo, oszustwo. (odpowiedzi HG na twitterze to był strzał w pysk graczowi. I to nie jeden strzał oraz nie ręką).

Reclawyx_Sabre
Gramowicz
28/09/2016 20:51

Niedoróbki NMS to jedno, ale to, że stare trailery wciąż wiszą w serwisie w którym gra jest dystrybuowana, wobec tysięcy skarg że to zwykłe oszustwo, to już coś jakościowo innego. Jest to ten rodzaj bezczelności, który nie powinien ujść płazem, gdyż - w przeciwnym razie - znajdą się bardzo szybko chętni naśladowcy i to w zupełnie innych branżach, niż rozrywka.@One - nie wiem, jakie prawne narzędzia posiada ta organizacja, ale oddźwięk w największych światowych portalach pozwala przypuszczać, że jeśli werdykt jej okaże się niekorzystny dla HG, firma pogrąży się nieodwracalnie w biznesowym No Man''s Hell. Co, nawiasem mówiąc, uderzy rykoszetem w Sony a te ich ostatnie mętne uwagi na temat, że ich działką w NMS była tylko wersja konsolowa są bym powiedział nieco żenujące, zważywszy, jakie numery gra na konsolach wycinała naiwnym nabywcom.

werty1232
Gramowicz
28/09/2016 20:24

> Takie pytanie - jaką moc sprawczą ma to ASA? Czy jest w stanie nałożyć jakieś kary?> Czy tylko sobie wyda opinię i tyle?Możliwe, że będę w stanie wpłynąć na formę w jakiej prezentowana jest gra na Steam. Ale nie wiem czy mają w zanadrzu jakieś mechanizmy prawne.

One_of_the_Many
Gramowicz
28/09/2016 18:40

Takie pytanie - jaką moc sprawczą ma to ASA? Czy jest w stanie nałożyć jakieś kary?Czy tylko sobie wyda opinię i tyle?