News

Szykuje się powieść graficzna w uniwersum Overwatch

Katarzyna Dąbkowska, 21.07.2016 18:15 1

Powieść będzie owocem współpracy Blizzarda i Dark Horse. Premiera w przyszłym roku.

Podczas trwającej właśnie imprezy Comic Con 2016 w San Diego Blizzard zapowiedział, że łączy siły z Dark Horse w celu dostarczenia użytkownikom powieści graficznej ze świata Overwatch oraz artbooku do gry.

Wspomniana powieść ma mieć 100 stron. Fabuła skupi się wokół oryginalnej drużyny Overwatch, czyli między innymi na postaci Żołnierza 76. Tytuł powieści jeszcze nie został ujawniony, ale już wiadomo, że ukaże się ona w kwietniu przyszłego roku.

Dark Horse stworzy także nowy artbook do gry, który pojawi się pod nazwą „The Art of Overwatch”. Pojawią się w nim grafiki oraz ilustracje koncepcyjne, które wcześniej nie zostały upublicznione. Premiery artbooka możemy spodziewać się w okolicach wakacji 2017 roku, jednak dokładna data nie została jeszcze ujawniona.

To nie jest pierwszy raz, kiedy Blizzard współpracuje z Dark Horse. Wcześniej obie firmy pracowały przy tworzeniu World of Warcraft: Chronicle.

najnowsze

Do Mordhau nadchodzą spore zmiany

Twórcy gry Mordhau podzielili się planami rozwoju swojej produkcji – dostaniemy między innymi dwie nowe mapy, dodatkowy tryb rozgrywki oraz inne przydatne funkcje, które dziś omówimy.