Glutek i Kłaczek: Kosmiczna Przygoda - interaktywna bajka dla najmłodszych, która bawi i uczy

Małgorzata Trzyna, 29 czerwca 2016 14:30 0

Gra pozwala wyruszyć w podróż po muffinkowej Galaktyce i poznać zabawną i pouczającą opowieść o przyjaźni, odwadze i niesieniu pomocy innym.

Na urządzenia mobilne z iOS i Androidem trafiła gra Glutek i Kłaczek: Kosmiczna Przygoda od polskiego studia OhNoo. Jest to idealna propozycja dla najmłodszych użytkowników, oferująca ciekawą i pouczającą historię oraz przepiękne, interaktywne plansze z ręcznie rysowanymi ilustracjami.

Tytułowi bohaterowie to dwie zupełnie różne osobistości. Glutek jest ciekawy świata i pragnie podróżować, pasją Kłaczka jest natomiast pieczenie coraz to nowszych rodzajów ciastek. Glutek w końcu postanawia zrealizować swe marzenie i wyrusza w kosmos na poszukiwanie przygód. Po jakimś czasie Kłaczek zaczyna tęsknić za przyjacielem, więc buduje rakietę, by go odszukać. Fabuła to nie wszystko - na każdej planszy autorzy ukryli cztery gwiazdki, których odnalezienie pozwala odblokować ostatnią, tajemniczą planszę, wieńczącą opowieść.

W grze znalazły się 44 plansze przygotowane przez uznaną ilustratorkę - Agatę Karelus. Na każdej planszy można stuknąć palcem w rozmaite obiekty, co zachęca do eksperymentowania. Bajka zawiera również 45 minut profesjonalnej, orkiestralnej ścieżki dźwiękowej, 900 zabawnych dźwięków i 20 minut ścieżki dialogowej w 5 językach - w tym polskim.

Glutek i Kłaczek: Kosmiczna Przygoda jest dostępne w Google Play i App Store w cenie ok. 10 zł.

Nadchodzi Drug Dealer Simulator - czyli symulator handlarza narkotykami
Polski rząd bez zgody na ulgi podatkowe dla gier - kontrowersyjna ustawa może pójdzie do kosza
Mosh Pit Simulator - nowy projekt Sosa Sosowskiego ukaże się jeszcze w tym miesiącu
Tony Hawk's Skate Jam - recenzja - Panie Hawk, daj pan już spokój!
najnowsze