News

Hollow Knight - nowy zwiastun Beneath and Beyond wygląda przepięknie

Małgorzata Trzyna, 21.06.2016 11:15 1

Dwuwymiarowe Hollow Knight oferuje przygodę w rozległym, podziemnym świecie. Gra inspirowana jest takimi tytułami, jak Metroid, Zelda 2 czy Faxandu.

Hollow Knight to dzieło niewielkiego, niezależnego zespołu Team Cherry z Australii. Gra została sfinansowana na Kickstarterze pod koniec 2014 roku.

Głównym bohaterem jest tajemniczy Hollow Knight, przemierzający głębie Hallownest - ogromnego, starożytnego królestwa znajdującego się głęboko pod ziemią. W wyniku katastrofy, której prawie nikt nie pamięta, popadło ono w ruinę. Poszukiwacze przygód i złodzieje badali jego mroczne ścieżki, jaskinie i wieże, mając nadzieję znaleźć bogactwa i cudowności. Niestety - pewnego dnia śmiałkowie przestali wracać. W podziemiach pojawiła się złowroga energia. Przez dziury zaczęła sączyć się słodka trucizna, wywołująca wściekłość i wymazująca pamięć.

Naszą misją jest odkryć pradawną tajemnicę, ale nie będzie to łatwe zadanie. W podziemiach natkniemy się na potwory, które będą nas ścigać bez wytchnienia. Droga nie zawsze będzie oczywista. Z czasem jednak odkryjemy skróty, znajdziemy potężniejsze bronie i zdobędziemy umiejętności, które pozwolą poradzić sobie z wyzwaniami.

Poniższy zwiastun skupia się na eksploracji - możemy zobaczyć zróżnicowane lokacje, gdzie natkniemy się nie tylko na wrogów, ale też przyjaźnie nastawione postacie.

Tak natomiast wygląda walka w grze (wideo z listopada 2015):

Premiera Hollow Knight planowana jest na 2016 rok. Gra zmierza na PC, Mac, Linux i Wii U.

najnowsze