News

Twórcy Wiedźmina 3 zachwyceni nową konsolą Nintendo, NX

Patryk Purczyński, 20.06.2016 16:49 11

Wszystkie wieści dobiegające do twórców gier na temat NX są bardzo pozytywne - zapewnia Fabian Mario Döehla ze studia CD Projekt RED.

Wygląda na to, że Nintendo wyciagnęło wnioski po nieudanej premierze Wii U i sprawi, że NX będzie cieszyło się znacznie większym wsparciem zewnętrznych firm. Tak sugerują przynajmniej komentarze wygłoszone przez Fabiana Mario Döehlę, menedżera ds. komunikacji w studiu CD Projekt RED. - Będzie fantastyczna - ocenia konsolę. - Jako developerzy mamy dostęp do sprzętu i wszyscy w CD Projekt RED nie mogą się już doczekać. Wiemy różne rzeczy - zapewnia.

- W przypadku Wii Japonia od razu uznała, że jest to bardzo dobra platforma. Europejczykom zajęło to nieco dłużej. Jeśli chodzi o NX, to zewsząd od twórców gier docierają bardzo pozytywne opinie - zdradza. Jednocześnie podkreśla, że sukces konsoli nie zostanie oparty na mocnych podzespołach, gdyż te - jak informuje - są znacznie słabsze od nowego Xboksa.

- Nie sądzę, że Nintendo kiedykolwiek postawi akcent na tę kwestię - kontynuuje Döehla. - Czy NX może być lepszy od nowego Xboksa? Spójrzmy na to realistycznie: czy Nintendo jest w stanie stworzyć konsolę mocniejszą niż Xbox? Przystępną? Czy ma kontakty w budynkach przemysłowych, zasoby? Jaki miałby być pozytywny efekt takich działań? Kto by tworzył na to gry?. Mimo to przedstawiciel CDP RED na koniec raz jeszcze zapewnia: - Konsola będzie spektakularna!.

najnowsze