News

E3 2016: Microsoft z nową konsolą co rok? Phil Spencer innego zdania

Katarzyna Dąbkowska, 15.06.2016 10:03 8

Phil Spencer zaprzeczył, jakoby gigant z Redmond miał wydawać nową konsolę każdego roku.

Microsoft zapowiedział dwie nowe konsole na tegorocznej konferencji podczas targów E3. Pierwszą będzie nieco odświeżony i pomniejszony Xbox One S. Konsola ma oferować wsparcie dla filmów w rozdzielczości 4K, a także większy dysk (2 TB). Zapowiedziano również wbudowany zasilacz, obsługę HDR,oraz nowy, ulepszony pad wzbogacony o Bluetooth.

O drugiej drugiej konsoli, którą Microsoft nazwał Project Scorpio, wiemy nieco mniej. Sprzęt ma być kompatybilny z rozdzielczością 4K, ma także mieć mocniejsze podzespoły niż XOne, a także wspierać gogle VR dające obraz w wysokiej jakości. To dwa sprzęty, które pojawią się do świąt przyszłego roku. Czy zatem Microsoft szykuje się na model, jaki przykładowo znany jest z produktów Apple? Najpierw nowa konsola co rok, a w międzyczasie wersja Slim? Nic z tych rzeczy. Plotkom zaprzecza Phil Spencer:

- Oczekiwaniem konsumenta jest to, że może sobie kupić nowy telefon komórkowy co rok. Nie chciałbym, żebyśmy wpadli w taki model w przypadku konsol. Następnym punktem zwrotnym jest dla mnie 4K i chcę być pewny, że będziemy mieli taką konsolę, która będzie to wspierać,a Scorpio będzie to robić.

- Nie polegamy na zegarze, który mówi, że co rok lub dwa musimy wydawać nową konsolę, by ludzie mogli przesiąść się na lepszy sprzęt. To nie jest model odpowiedni dla konsoli.

Przypomnijmy, że Project Scorpio pojawi się na rynku w okolicach świąt przyszłego roku.

najnowsze