News

Ubisoft utrudnia życie oszustom w Rainbow Six: Siege

Michał Grabowski, 08.06.2016 08:05 0

Kolejne zmiany w regulaminie wprowadzają stałe blokady dla cheaterów już po pierwszym wykroczeniu

Ubisoft wyruszył przetartym przez Blizzard Entertainment w Overwatch szlakiem i wprowadził wraz z najnowszą aktualizacją Regulaminu Postępowania Rainbow Six: Siege stałe blokady dla graczy wykorzystujących nielegalne oprogramowanie pozwalające na uzyskanie przewagi (np. wallhacki), korzystają z nieautoryzowanych wersji gry, a także psują graczom doświadczenia płynące z rozgrywki.

Francuski producent przypomina jednak, że o ile pojawia sie wiele raportów społecznościowych związanych z podejrzanymi zachowaniami, to nie zawsze musi być ona wynikiem korzystania ze wspomagaczy, a umiejętności i koordynacji między członkami drużyny. Dlatego też warto korzystać z opcji raportowania takich działań, choć warto mieć na uwadze, iż wcale nie muszą być one związane z cheatami. Zapowiedziane także zostały kolejne poprawki do systemu FairFight.

Jak odbieracie tego typu zmiany w grach multiplayerowych? Z mojego punktu widzenia to dobrze, że kolejne tytuły podążają drogą przetartą przez Blizzarda, choć zawsze pojawia się pewne ryzyko niesprawiedliwych banów. Czas pokaże czy decyzja Ubisoft była właściwą i co najważniejsze - czy społeczność zgromadzona wokół Rainbow Six: Siege będzie mogła odpocząć od oszustów.

najnowsze