Znamy datę premiery Nintendo NX

Katarzyna Dąbkowska
2016/04/27 11:00
0
0

Nintendo ujawniło także informacje na temat nowej odsłony The Legend of Zelda oraz gier na smartfony i tablety.

Znamy datę premiery Nintendo NX

Nintendo w nowym rozliczeniu finansowym poinformowało, że ich nowa konsola pojawi się w marcu 2017 roku. Co ciekawe, japoński gigant nie ujawnił jeszcze nazwy dla sprzętu. Fanów pozostawiono w niewiedzy, tak więc przez najbliższy czas nadal będziemy słyszeli jedynie o konsoli NX. Wielkie N powiadomiło również, że urządzenie będzie oparte o zupełnie nowy koncept, choć nie określiło, o co dokładnie chodzi.

Jeśli mieliście nadzieję, że Nintendo zaprezentuje NX podczas nadchodzących wielkimi krokami E3, będziecie mocno rozczarowani. Firma nie ma zamiaru zawozić konsoli na E3, ale ma coś na otarcie łez. Na E3 Nintendo skupi się przede wszystkim na nowych przygodach Linka w kolejnej odsłonie serii The Legend of Zelda. Premiera gry została wyznaczona na 2017 rok, by tytuł ten mógł zadebiutować równocześnie na Wii U oraz NX.

GramTV przedstawia:

Nintendo ujawniło również, że Miitomo ma już 10 mln użytkowników. Co więcej, kolejnymi tytułami, które pojawią się na smartfonach i tabletach będą gry związane z seriami Animal Crossing oraz Fire Emblem. Szczegółów nie podano, jednak japoński gigant twierdzi, że pozycje te mają oferować graczom jeszcze więcej niż wspomniane Miitomo. Nie wiadomo, kiedy dokładnie te produkcje zadebiutują, jednak, jak można się domyślić, nad ich produkcją czuwać będzie studio DeNA.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!