Aktualizacja Rust przydziela losowo płeć bohatera gracza na podstawie identyfikatora Steam

Małgorzata Trzyna
2016/04/11 14:15
0
0

Rust doczekało się kobiecych modeli postaci. Gracze nie mogą jednak wybrać sami płci bohatera - o tym decyduje los.

Aktualizacja Rust przydziela losowo płeć bohatera gracza na podstawie identyfikatora Steam

Najnowsza aktualizacja Rust dodaje kobiece modele postaci, ale nie pozostawia graczom wyboru, kim mają kierować. Osoby niezadowolone z wyniku losowania nic nie mogą na to poradzić - podobnie jak w realnym życiu nie mają wpływu na to, kim się urodzili.

GramTV przedstawia:

- Rozumiemy, że to dla wielu osób drażliwy temat - napisał Garry Newman w najnowszym wpisie na blogu Facepunch Studios. - Rozumiemy, że mogliście otrzymać płeć, z którą się nie identyfikujecie w rzeczywistości. Rozumiemy, że może być to dla was nieprzyjemne i nie chcecie już więcej grać. Natomiast pod względem technicznym nic się nie zmieniło, ponieważ połowa populacji i tak odczuwa dyskomfort. Jedyna różnica polega na tym, że w grze o płci decyduje SteamID, a nie płeć w prawdziwym życiu.

Newman dodał, że dodanie kobiecych modeli to dopiero pierwszy krok, a zatem większość graczy nie będzie skazana na zawsze na nowy wygląd bohatera lub bohaterki. W nadchodzących tygodniach doczekamy się rozmaitych wariantów, które łatwo zmienić bez zbytniego grzebania w grze od strony technicznej.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!