Star Fox Zero i Star Fox Guard - Nintendo ujawnia szczegóły dotyczące rozgrywki

Małgorzata Trzyna
2016/04/07 14:59
0
0

Już 22 kwietnia na Wii U ukaże się strzelanka Star Fox Zero i towarzysząca jej strategia Star Fox Guard.

W Star Fox Zero zabawa rozpocznie się od misji treningowych, w których - jako piloci - będziemy mogli szlifować swe umiejętności strzelania, korzystając z GamePada Wii U. Już na tym etapie zdobędziemy punkty, dzięki którym odblokujemy szereg umiejętności do wykorzystania w głównej grze, pełnej ciekawych misji z różnymi odgałęzieniami.

Do każdej z wykonanych misji można powracać do woli, by zebrać ukryte przedmioty i sprawdzić, jakie wyzwania czekają na alternatywnych drogach. Przykładowo, na planecie Fortuna gracze zmierzą się cyborgiem Monarcha Dodora, a jeśli później tam powrócą, będą mogli ruszyć w pościg za drużyną Star Wolf.

GramTV przedstawia:

Osoby szukające wyzwań, które skorzystają z figurki amiibo Falco, odblokują Czarnego Arwinga, który ma silniejszą broń, lecz mniejszą wytrzymałość. Z kolei figurka amiibo Fox pozwala odblokować retro Arwinga, stylizowanego na tego z oryginalnej gry Star Fox na Super NES (do wykorzystania na planecie Corneria), oraz muzykę retro.

Wraz ze Star Fox Zero zostanie wydana gra towarzysząca Star Fox Guard, w której naszym zadaniem będzie bronić kopalni przed najeźdźcami-robotami. Do dyspozycji będziemy mieli 12 kamer, monitorujących różne części kopalni, które pozwolą zlokalizować i zniszczyć wrogów zmierzających do centralnej wieży. W obronie mogą pomóc przyjaciele, którzy będą obserwować część kamer. Rozgrywkę ułatwią także figurki amiibo Fox i Falco, które po stuknięciu raz dziennie przywołają drużynę Star Fox, niszczącą roboty atakiem z powietrza. W miarę postępów, zdobędziemy rzadkie metale, które odblokują dodatkowe misje i kamery, oraz możliwość spowalniania bądź zatrzymywania wrogów. W trybie My Squad gracze będą mogli stworzyć wzory ataków wrogów i udostępnić je w sieci, zaś w trybie Star Strategists codziennie będą pojawiać się nowe wyzwania.

Gracze, którzy kupią Star Fox Zero, otrzymają demo Star Fox Guard. Po zakupie pełnej wersji Star Fox Guard postępy z demo zostaną zachowane. Oba tytuły trafią na Wii U 22 kwietnia.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!