Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Remedy z pewnością wymyśliłoby ciekawą kontynuację serii Max Payne

Katarzyna Dąbkowska
2016/03/10 12:35

Oczywiście, gdyby Rockstar wyszło do Remedy z taką propozycją.

Remedy z pewnością wymyśliłoby ciekawą kontynuację serii Max Payne

Rockstar wydało grę Max Payne 3 w 2012 roku i od tamtej pory nie dzieliło się planami na temat przyszłości serii. Sam Lake z Remedy, które zajmowało się dwiema pierwszymi produkcjami z cyklu, powiedział w ostatnim wywiadzie dla Metro, że jego ekipa mogłaby obmyślić coś fajnego dla serii, jeśli tylko Rockstar zaproponowałoby Remedy ponowną współpracę. Lake potwierdził również, że Remedy nie brało udziału w pracach Max Payne 3, jednak Rockstar zwróciło się do nich pod koniec produkcji prosząc o opinię:

Graliśmy i ocenialiśmy grę. Miałem też miłą możliwość pracy z Danem Houserem podczas tworzenia komiksu poprzedzającego wydarzenia pokazane w Max Payne 3. Ale w inne projekty nie byliśmy zaangażowani. Nie wiem... Gdyby pojawiła się taka możliwość (ponownej pracy nad Maxem Paynem), myślę, że mogłoby być ciekawie.

GramTV przedstawia:

Z punktu widzenia twórcy to bardzo miłe, że sprzedaliśmy swoje IP po pierwszej części Rockstarowi, a częścią tej umowy była współpraca przy tworzeniu drugiej odsłony. Tak więc przez cały okres trwania prac nad tym projektem wiedziałem, że najprawdopodobniej będzie to ostatni Max Payne, które zrobimy. Tak więc robiąc to i żegnając się z marką było pewnego rodzaju zakończeniem dla mnie. Ale kto wie, jeśli taka rzecz nagle by się pojawiła, z pewnością moglibyśmy wymyślić coś fajnego – dodał Lake.

Przypomnijmy, że po stworzeniu Maxa Payne'a Remedy odsprzedało prawa do marki. Aktualnie nie wiadomo nic o kontynuacji serii. Remedy natomiast wydaje za niecały miesiąc swoją najnowszą grę, Quantum Break.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!